irij

Co je motorový proud?

Nejlepší odpověď
anonym

Motorový je třífázový a ochraný vodič,světelný je jedna fáze a ochraný vodič.Čili 400V a 230V.

Další odpovědi
Michal Kole

Podle nových předpisů se třífázový proud táhne 5 vodiči (3fázové -černý, šedý,hnědý, 1 střední – modrý, 1 ochranný -žlutozelený)

Jednofázový se táhne 3 vodiči, (fáze – hnědý, střední-modrý, ochranný -žlutozelený)

janek66

Jednoduše řečeno třífázový proud je používaný hlavně k napájení různých motorů v domácnosti i průmyslu.Odtud je odvozeno slovo "motorový"prou­d.Jinak je to normální proud jako každý jiný.Používá se třeba i k napájení některých el.sporáků v domácnosti.Díky třem fázím se nemusí používat tak silné jističe jako při napájení jednou fází.
Třífázový proud má 400 voltů.
Každá jeho jednotlivá fáze samostatně 230 voltů.