Avatar uživatele
Kepler

Co je lepší, užívat si všech neřestí, které život poskytuje, nebo se hlídat?

Kouřit, chlastat, debužírovat s vědomím že si zkracujeme život, nebo žít s dobrovolným omezením sebe sama a tak se týrat? Nebo obojí tak nějak na půl plynu? Stojí těch několik let života navíc za to?

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, dudu, jirka F, hapiky, Michala11, Complex před 1918 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Není to tak jednoznačné. Nermyslím pití a koužení, bez toho se dá žít… Jde spíš o jídlo. Pokud jste zdravý, nemáte problémy se zažíváním, záleží jen na vás, pro co se rozhodnete.

Ale někoho zlobí žaludek, žlučník, diabetes apod., tak je lepší střídmost. Svírat se v bolestech není nic příjemného. Nebo se dostat chirurgovi pod nůž, by si rovněž mnoho jedinců nepřálo.

Každý je strůjcem svého štěstí. Každý si může vybrat … Často si mnozí vidličkou kopou hrob …

Jeden Senecův citát, který je ale chybně přeložený.

„Život je jako hra: nezáleží na tom, jak dlouho trvalo představení, ale na tom, jak dobře bylo zahráno.“

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/23541-seneca-zivot-je-jako-hra-nezalezi-na-tom-jak-dlouho-trv/

V jednom filmu jsem slyšela jeho přesné znění

Život není jako divadelní představení, u něhož nezáleží na délce, ale na tom, jak bylo zahrané.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Každý si musí vybrat podle svého a podle svých potřeb. Každý máme jiné priority.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Nejlépe to vystihuje asi: Všeho s mírou!

Tělo má jít do hrobu zhuntovaný. Případně rozvedu v diskusi.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Nekouřit, nechlastat, nepřežírat se a budeš si užívat o mnoho déle.
Kromě jiného třeba Wellness, nebo ozdravné pobyty, to je to, co budka potřebuje.
Potom je schopná déle sloužit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Užívat si dobrého (s mírou) a vyhýbat se špatnému (velkým obloukem)..
Rozhodně stojí zato přemýšlet o následcích, jinak tvá role v tomto divadle světa skončí dříve než se spustí opona 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Hmm… tak to je dobrý vědět, že bez hulení, chlastu a přežírání žijeme omezeně. Sakra, to jsem ani nevěděl… ještě že jsem si tu otázku přečetl.

Jak dlouho už svou odpověď z podotázky znáš? ;) ;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Určitě je dobré se trochu mírnit. Ovšem když se zadaří, pak se nežinýrovat a rozbalit to naplno. Dnes jsem v rodině za kmeta a vědomí, že už žiji déle než rodiče, ba i mladší bratr je trochu zvláštní. Těšit se na dobu až přijdu do ráje neumím, spíš se na sebe zlobím, že kvůli létům ztraceným v občasných neřestech se nedozvím v čem je podstata bytí a co bude dál.

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michala11

Zhuntovat si tělo, znamená, že to jednou bude asi bolet. Ničeho se tady nebojím tolik jako bolesti. Ale ještě se asi stejně bojím málo. Nakonec budeme stejně všichni smlouvat…
doplněno: Ať nad tím přemýšlím, jak chci. Pořád docházím k závěru, že je to otázkou názoru a osobního přístupu. Co je dobré pro jednoho, nemůže být dobré pro všechny- naštěstí. Včera jsem si po devíti dnech zapálila a udělalo mi to moc dobře:) Děkuju za otázku.

Upravil/a: Michala11

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
martin319

spíše mirnit a užít si delší
život. Drogy jen stojí peníze.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

zjentku, tu odpověď dosud neznám, ale to je už v mém případě celkem jedno. S přežíraním jsem nikdy problém neměl, spíš s nezdravým stravováním. Tak pořád nevím, jestli je lepší umřít štíhlý a zdravý, než zhuntovaný, ale spokojený 🙂

před 1918 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

A co takhle zabalit to zhuntovaný, ale štíhlý, zdravý a spokojený? ;)

před 1915 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Tak nějak. Aby někdo umřel a nevyužil potenciál, kterej mu tělo dává znamená, že ten život nevyužil. To ale neznamená umřít ve třicíti. To zase nevyužije čas, kterej mu normální délka života dává. Mělo by to být tak nějak v rovnováze. Čas a a „huntování“. 😁

před 1917 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek