fifinulka

co je lepší při podnikání – s.r.o. nebo ŽL ?

Nejlepší odpověď
Drap

Nedá se takto odpovědět. Záleží na druhu a rozsahu činnosti.

Další odpovědi
mosoj

Bezpečnější je spol. s r.o. Fyzická osoba ručí celým svým majetkem, právnická osoba jenom do výše vkladu. Minimální výše vkladu je daná zákonem.

JájsemRaibek

Otázku nechápu. Zřídím si ŽL jsem tedy firma. Založím si sro a jsem společnost s ručením omezeným. Tato společnost má jediného stat. zástupce a tím jsem já a já podnikám na základě ŽL.

lexx

ano, s.r.o. ručí za závazky jenom do výše vkladu a ten nemusí být nutně v penězích na účtu banky ale část i v majetku (auto, PC. notebook…)

ReHu

Jsem stejného názoru jako Drap.