janulilinka

co je klkací řemen

patří do stáje ke koni

Nejlepší odpověď
Retko

Co je to klkací řemen (tzv. klkák)?

Klkák je řemen, který se koni připevňuje na krk, stejně jako psovi obojek. Klkací řemen má na spodní části oblouk (z tvrdé kůže nebo železa). Tento oblouk tlačí na hrdlo koně a zabraňuje mu ohnout krk do pozice, ve které by mohl klkat. Když se o to kůň pokusí, je klkacím řemenem přidušen. Pokud kůň netrpí na časté koliky, lze klkák nahradit obyčejným páskem, který koně neustále netlačí na hrdlo a je šetrnější (když má kůň hlavu dole, může normálně dýchat).

Vice o tom co je klkani a jak tomu predejit se dozvis ve zdroji

Zdroj: http://www.ko­nicci.cz/clan­ky/etologie-koni-93/klkani-2276/