Coliffe

Co dělat, když kůň „tancuje“?

Dobrý den, jedná se o skoro 4-letého valacha kinského koně. Když ho čistím, strašně u toho tancuje. Jde úplně dozadu, tam stojí, potom jde dopředu a hned zase dozadu. Občas chodí i do strany a stalo se mi, že mě přimáčkl ke stěně. Ve žlabu jídlo má, takže nervní z toho, že nejí není. S ostatními koňmi má kontakt a do uličky vidí. Nevím v čem je problém?

Nejlepší odpověď
anonym

Kinští koně jsou poměrně temperamentní a jejich zbarvení může navíc způsobovat skutečně poněkud přecitlivělou pokožku.
V každém případě je koník trochu „nevychovaný“ a při čištění bych si ho
v boxu připoutala za hlavu. Tím mu omezíš možnost pohybu . Také není špatný způsob, při kterém se kůň nečistí v boxe nebo stání, ale v určeném prostoru (nebo i části chodby) a kůň je vyvázaný po obou stranách hlavy.
Můžeš se i poradit s "koňáky " zde:
http://www.ifau­na.cz/kone/ne­modforum/r/

Doplňuji:
https://www.fa­cebook.com/pho­to.php?fbid=10­201447349652124&set=pcb­.10201447350212138&ty­pe=1&theater

Další odpovědi
bluehorse

Má asi hodně citlivou srst a čištění mu proto vadí . Nebo je lechtivý.

Heleave1

Musíš mu dát najevo, že ty jsi pán a nemůže tě tam převálcovat. Když se na tebe bude tlačit tak ho rukou jako by „kousni“ je dobrý ho v boxu mít pokaždé stejně postaveného a čistit ho ve stejném pořadí. Jako nějaký rituál. Lochtivej asi nebude to by dělal hlouposti jen kdyby jsi se dotkla na daném místě, spíš si z tebe prostě dělá srandu. Takže na něj klidně zahulákej a plácni ho. Ne, že ho budeš bít, ale jedno plácnutí přes zadek a zahulákání „ustup“ je docela účinný. Lepší než rozdrcená žebra o box. Hlavně musíš být zásadová a pokaždé trvat na tom, že bude stát tak a tak, a nebude ti tam běhat. Když popojde tak okamžitě přestaň s hřebelcováním, vynadej mu, a dokud nebude stát tak jak ti chceš tak nepokračuj.