dust8

Co či kolik jste kdy dostali např. za úraz či nějaký příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Odpovědi
quentos

Jednou mi, resp. mým rodičům, vydělala zlomená ruka cca tři tisíce – zhruba polovina od pojišťovny a polovina od viníka. Když se později rodičům nedostávalo peněz, otčím pravil: „Tomáši, je načase, aby sis zase něco zlomil…“

Rokio

Ani vindru. Nejhorší úraz, který se mi kdy stal, bylo podvrtnutí kotníku a pedagogický pracovník zabývající se úrazy mi na to řekl, že bych za to dostal od pojišťovny jen 50 Kč.

agentpv

nic – měl jsem cosi s kotníkem ale po 15 dnech jsem si nechal sundat sádru a ukončil jsem neschopenku. A když jsem pak žádal pojišťovnu o peníze, tak mi řekli že je potřeba marodit aspoň 21 dnů.
Jinak děcka co jsem vedl ve skautu (před 25 lety) tak za zlomenou ruku / nohu na skautské aukci (skauti byli pojištěni u IPB) si děcka kupovaly nová kola.

Dochy

Od zdravotní pojišťovny nic.
Z úrazové pojistky jsem ale za jeden rok na VŠ,kdy jsem si jako TV zapsal softball, vyinkasoval 3*500 (jednou za chytání míčku rukou bez lapačky, podruhé zašlápnutý palec při rozběhávání, potřetí v zimě v tělocvičně jsme se pokoušeli asi o basket nebo něco takového a při snaze získat míč jsem se srazil se spoluhráčem (opravdu spoluhráčem a to jsme ani v reálu spolu nebyli na válečné stezce)) – to jsem ale šikovnej co? Jinak jsem poměrně bezúrazovej,, ale ten jeden rok byl zkrátka výživnej. (a to jsem pak ani nehlásil když jsme se s dalším spoluhráčem srazili při fotbálku – také zimní tělocvična) – to už jsem nějak přetrpěl sám… mně už bylo blbý furt vyplňovat tu knihu úrazů… Stejně se tam furt jen opakovalo moje jméno…

Klaproth

Od zdravotní pojištovny jsem za úraz nic nedostal. Proč bych měl? Od pojišťovmy u které mám úrazové pojištění, jsem dostal.

dubraro

180 Kč za pracovní úraz – popáleniny II. a III. stupně v obličeji. V roce 1979. Dost dlouho jsem potom vypadal jako Lauda. Dodnes mám na bradě místo, kde mi nerostou vousy, protože mi tam přišili kus kůže z nohy.