Kapor

Čo by ste vyrobili z PET fiaš láhví???

Ako by ste viužili PET polyetilenteref­talat keby ste mali projekt, technologiu a dost financnych prostriedkov ???

Nejlepší odpověď
anonym

asi něco takového
http://bydleni­.idnes.cz/argen­tinsky-umelec-postavil-dum-i-nabytek-z-pet-lahvi-pds-/architektura­.asp?c=A090925_­104026_architek­tura_web

Další odpovědi
Terryle

Já, mít technickou hlavu a dost kuráže, postavím si z nich domeček. Naplnit flašky izolačním a nehořlavým materiálem a najít vhodnej spojovací materiál, máte barák za vcelku levnej peníz, jen s hromadou práce. Ale spoustu práce stojí i normální stavba…
Když si vezmu, co se mi neustále válí v pokoji prázdnejch petek, tak si myslím, že už bych dávno materiál na domek měla, kdybych si je dávala stranou :o)
Doplňuji:
poa-li: i to už tady bylo :o) http://bydleni­.idnes.cz/muz-milujici-svobodu-postavil-plujici-ostrov-stacilo-mu-100-tisic-pet-lahvi-1uk-/dum_osobnosti­.asp?c=A101018_­171432_dum_osob­nosti_web

poa.li

Napadá mě nějaké plavido…

dagry

No pán je sice šikovný, ale na druhou stranu je to strašné. Já nevidím důvod proč zaneřáďovat přírodu stavbami z PETek. Takže u mě je to jasná volba. Po vypití zmačkám, ev. pošlapu a šup s nimi do kontošu.

venkovan

Nevím co bych vymýšlel, když je již mnoho výrobků z PETek na trhu. Oblečení, jak spodní tak svrchní (prakticky od kalhotek, slipů přes trička, košile, svetry, kalhoty až po bundy a kabáty), koberce do aut, geotextilie atd.
Jestli, kdybych měl dost peněz, tak bych zavedl sběrná místa PET lahví přímo u obchodů a aby byly zálohované. Sice PETky na zálohy už u nás byly, ale obchodní lobby se to povedlo zrušit.
Nicméně třeba naše vláda jednou bude osvícena a vytvoří podmínky aby tyto lahve byly na zálohu a nemusely se tak válet v rybnících, potocích, ve skládkách, spalovnách apod.

Zdroj: život.

kulichuck

Jestli jich máš dost tak vor, nebo neco na ten způsob 😉