RadimRychly

Čištění žehličky Tefal Ultragliss 4650. Má někdo s tímto typem zkušenosti ohledně čištění?

Přítelkyně používá žehličku zn. Tefal Ultragliss 4650. Dle specifikací výrobce má žehlička samočistící schopnost. Od kamarádky, která měla stejný typ žehličky se dozvěděla, že když došlo k poruše této žehličky, při reklamaci ji sdělili, že se měla čistit. O čištění jsem se na internetu u tohoto typu, mimo samočištění, nic nedozvěděl. Pouze jsem našel jeden dotaz, podobného rázu, at. jak se má žehlička čistit. V místě, kde se nalévá voda, se nachází tyčinka – dohledáno, že se jedná o „odvápňovací systém s vyjímatelnou tyčinkou (ventilem)“ Případné užití však nikoliv. Má někdo s tímto typem zkušenosti ohledně čištění?
Děkuji za odpovědi!

Odpovědi
zzzzz

To se nečistí, sem tam se může nalít trochu octu s vodou a vypustit to párou ven, ale já takovou žehličku mám taky a nikdy jsem ji nečistila.

Klidně pošli emailem dotaz prodejci, dělej, že máš zájem o koupi, aby ti odepsal, ale uvidíš, že se to nečistí.

Někdy pomůže i propařit ji destilkou, ale já do ni leju normální vodu a fakt se mi nikdy nezanesla.

Ovšem pokud máte nekvalitní vodu, tak ta zanese každou žehličku i tu samočistící, to pak doporučuji ten ocet.