Čištění zbraně Od: karbo. Myslíte že přepážky nejdou vydělat jen proto aby "plynová…

aby „plynová pistole nešla předělat na ostrou munici“? Nestačilo by ke kladným označením nesprávných odpovědí přidat kus pravdy? To tady sáňkujete? Co když ta přepážka má zcela jinou funkci, když je v některém modelu? Nebo tázající věří že nikdo jiný na světě není než tady?
http://forum.gun­shop.cz/plyno­ve-pistole-t11-795.html

Odpovědi
Jikra

Zase ty lysohlávky! Sakra kde to ty lidi berou?

kovboj2000

Prepážky na plynovej zbrani sú preto, aby sa tam nedal vložiť ostrý náboj. Niektoré typy plynových zbraní (nie všetky !) sa dajú úspešne prerobiť na ostré náboje, ale v diskusii to tu iste nikto nenapíše. Pretože sa jedná o nezákonnú činnosť a spadá to pod trestný čin nedovoleného ozbrojovania. Ale na vlastné oči som také videl. Takisto kedysi keď som robil v závode SES, chlapi vyrábali spoľahlivé malorážkové pištole ktoré boli na profi úrovni a strielali dobre a presne. Že sa to nedá??? Ale dá 🙂 Stačí sústruh, fréza, preťahovačka, vyvrtavačka, vyiskrovačka… Veď v SES ke sme vyrábali stroje ktoré boli 100× tak zložité a obsahovali 100× toľko súčastí ako nejaká poje.aná pištolka ktorú vedeli ľudia vyrobiť už pred vyše 100 rokmi s veľmi primitívnym vtedajším technickým vybavením . A toto napíšem navzdory všetkým tým čo tvrdošijne namietajú že sa to nedá a nikdy v živote nič nedokázali skonštruovať alebo zostrojiť , a to ich sere že sú aj ľudia šikovnejší a zručnejší! Hehe