hippeace

čipování koček. Exisuje čip díky kterém sama kočku vyhledám?

Slyšela jsem (a četla) o možnosti čipování koček ale je to prý jen pro to aby se při nalezení kočky našel majitel. Existuje čip který bych pomocí GPS našla?
Jelikož naše kočička ráda cestuje a boužel už po několikáte zmizela na několik dní, a od lidí z okolí slyším že ho iděli v rukou člověka který mu ubližoval ale nechtějí říct kdo. S GPS bych se večer sebrala a šla ho odnest domu ale když nevím kde je tak ho hledám i týden

Nejlepší odpověď
anonym

Na takovéto vyhledání ti čip nepomůže (nemá dostatečný dosah) – ale existují GPS obojky, např. – http://www.sa­feguard-eshop.net/zbo­zi/5977/GPS-lokalizacni-jednotka-pro-psy-a-kocky.htm .
Doplňuji:
Nebo – http://www.he­ureka.cz/?h%5Bfra­ze%5D=gps+obo­jek+

Další odpovědi
www

V ČR se nic podobného běžně u zvířat nepoužívá. Existují ale různé obojky, které se dají koupit a takto by to šlo. Nesmíš ale zapomenout na výměnu zdroje, žádný dostupný totiž nevydrží po celý život kočky.

Drap

Nikdy jsem o takovém čipu zatím neslyšel. Spíš myslím, že by byl dostupnější nějaký obojek s GPS. Pro kočku je však obojek trochu problém, mohla by si i ubllířit. A cena by také asi nebyla zanedbatelná.

elektrikář

Evidenční čip se vám ukaže na čtecím zařízením.když s ním přejedete nad zvířátkem.A to má pouze malý dosah. Na sledování kočky přes GPS by musela být větší vysílačka.