Malvína

Čím vyčistit koženou obuv?

Pěkný večer.
Potřebovala bych poradit, čím vyčistit koženou obuv, jejíž obrázek přikládám v odkaze.
Na rady z internetu moc nedám, věřím ověřeným tipům, jelikož jsem se už párkrát napálila. Naposledy minulý týden ohledně pračky 🙂

Obuv je znečištěna běžnou špínou, mám dojem, že se mi zamazaly v autě na podlaze takovým tím běžným, ne moc viditelným prachem. Hlavně při vystupování z auta.
Kdysi jsem (ještě jako úplně neznalá) jedny kožené boty namočila. Samozřejmě ztvrdly. Tudíž nevím, jak nyní postupovat.

Ráda bych dodala, že čistírnu mám nejblíže cca 100 km vzdálenou, takže bych ráda, kdybych tam jet nemusela a šlo to podomácku.

Prosím o nějaké tipy, návody.

Děkuji.

http://dailys­tyle.cz/ellie-goulding-star-collection-nyni-exkluzivne-v-deichmann/

Na stránce se jedná o druhý obrázek s obuví, růžovo-oranžové barvy. Napravo od černých.

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím, že nic nezkazíš, pokud obuv nasucho očistíš kartáčem (v případě potřeby nejdřív hrubším) a pak ošetříš některým z barevně neutrálních olejů nebo krémů s obsahem vosku. Já používám https://www.zbo­zi.cz/vyrobek/ki­wi-shoe-polish-krem-na-boty-bezbarvy-50-ml/ a jsem spokojený.

Další odpovědi
ivzez

Ty „mokasíny“?

Podle mne bude problém v tom, že jde o kombinovanou obuv. Na svršek
(tu růžovou část) bych zkusila použít bezbarvý krém na čištění kožené obuvi.

Nanést z tuby hadříčkem na svršek, dobře rozetřít a po chvíli
(asi po pěti minutách) dobře rozleštit měkkým kartáčem.

Tu „provázkovou“ část bych asi radši nečistila. Mohl by
na ni zabrat některý pěnový čistič na koberce, ale hrozí
navlhčení a ztvrdnutí kožené části.

mosoj

https://www.chop­perhorse.cz/cis­tic-kuze-leather-new-glycerine-baleni-l-946-ml/?gclid=Cjw­KCAjw14rbBRB3E­iwAKeoG__h9nJ9tm9­6mQBwT53fpnMqjjNE­BogVMkURRC_FWWlDT5_k­GchDeRhoC-8YQAvD_BwE

Někdy lze u Lidla koupit Přípravek na velo sedla " Péče o sedlo".- Stojí to pár šupů čistí to bezvadně. Po vyčištění bot nastříkám impregnací na boty.

https://www.go­ogle.cz/search?q=ve­lo+by+baufix+tes­t&tbm=isch&sou­rce=iu&ictx=1&fir=DR7­I8fnwt7mKpM%253A%252CE­veKq3wPeJOdwM%252C_&us­g=AFrqEzfS44RTjNA­su3QyY-nnv7yI_ddTTw&sa=X­&ved=2ahUKEwjy­leXTgs7cAhWDLlAK­HdgxD4kQ9QEwBno­ECAQQCA#imgrc=2rxGhPlp­ZjcCZM:

marci1

Kožená obuv se dá dobře vyčistit mýdlem „Jelenem“. 🙂

Janka Terová

Teď po zimě se může hodit :) Platí to pro nubuk.

Skvrn od posypové soli se snadno zbavíte pomocí papírových kapesníků namočených ve vodě. Opět stačí jen na chvilku přiložit. Pokud to nezabere, zkuste trochu saponátu na mytí nádobí.

Zdroj: https://www.ar­no.cz/clanek/jak-spravne-cistit-boty-z-nubuku-je-to-snadne

Malvína

Keplere, díky. Na botě jsem měla nastříkaný Blokátor nečistot, který mi byl doporučen přímo v obchodě při nákupu a k této obuvi. Kartáček mám také, bohužel nepomohlo. Navíc bota na takto čištěném místě vypadala dost ošoupaně ☹