radar cz

Čím srazit teplotu 4letému dítěti kromě léků a octa?

Prosím odpovězte na tento dotaz co nejdříve je to důležite!!

Nejlepší odpověď
paroh77

Ničím, naopak ho udržujte v teple a v klidu a dodávejte teplé tekutiny. Až odezní první fáze, dělejte mu vlažné zábaly. Celou dobu buďte s ním a sledujte ho, pokud se stav bude horšit, jeďte k lékaři.

Další odpovědi
led

Ak neviete, neváhajte, neseďte na internete a choďte k lekárovi. Lepšie je utrpieť blamáž u lekára, než prísť o dieťa.

Kepler

Jakou teplotu jsi naměřil? Pro začátek dát studený obklad či zábal a dopravit dítě do nemocnice na pohotovost. Snad nebude tak zle, zvýšená teplota signalizuje obrannou reakci organismu na infekci. Pokud ovšem nejde o úžeh.

Dochy

Doprkýnka na tuhle otázku nelze rychle a správně odpovědět. Záleží jak vysokou teplotu a jaký je pravděpodobný důvod té teploty.

Teplotu do určité výše při pravděpodobné běžné infekci ani není nutné srážet, při vysoké teplotě pak léky, případně zábaly. Co to jako má být s tím octem???

Frontinus

Pokud nechcete ztratit důvěru v lidstvo, nečtěte dále.

Mezi lidmi koluje celá řada skutečně bizarních způsobů „léčby“. Léčba horečky octem je ještě ta relativně normálnější metoda, protože v zásadě neškodí – léčenému nebožákovi se namáčejí nohy v octu (většinou ještě trochu naředěném vodou), případně se navlečou ponožky namočené v octu. Jako relativně normální to hodnotím, protože je to poměrně bezpečné. Jsou ale lidé schopní léčit sebe – a zejména své děti – koupelemi, zábaly a klystýry s obsahem průmyslového bělidla (oxid chlořičitý). Většinou má jít o malé koncentrace, ale protože tito lidé jsou povšechně blbí, občas jim trochu ujede ruka. No a skutečný bizár je věc, která se k nám ještě nedostala, totiž injekce s kyselinou chlorovodíkovou…

Dochy

Díky za vysvětlení 😉 Vážně jsem netušil. No při tom namáčení myslím pořád zůstane zachován základ těch zábalů a ocet pokud nepomůže tak alespoň vážně neuškodí (a víceméně by mohl fungovat alespoň jako slabá desinfekce a možná jemný povzbuzující prostředek)