zjentek

Čím se barví nazeleno řeky při svátku svatého Patrika?

Nikdo neví? (;

Nejlepší odpověď
annas

Počátkem března bylo kvůli covidu oznámeno, , že řeka nebude obarvena zeleně na Den svatého Patrika,. Ale přesto byla řeka obarvena Kelly zelenou barvou.

Místní svaz instalatérů130 obarvil Chicago River na zeleno v sobotu ráno 13. března 2021.

Od roku 1962 je barvení řeky tradicí, kterou zahájili zástupci místní organizace instalatérů 130. Barvení probíhá mezi Columbus Drive a State Street a obvykle udržuje několik dní normálně temnou řeku, jasnou Kelly zelenou řekou.

Ačkoli přesná směs zůstává přísně střeženým tajemstvím, je na rostlinné bázi a vyžaduje pouze asi 40 kilogramů práškového barviva rozváženým dvěma až třemi motorovými čluny – jedním s barvivem a jedním nebo dvěma pro rozlévání barvy, uvádí Thrillist.

Každý rok obvykle tisíce diváků lemují mosty a říční chodníky, aby zahlédly jasně zelenou vodu. "

https://blockclub­chicago.org/2021/03/13­/surprise-chicagos-river-dyed-green-for-st-patricks-day-after-all/

Co je Kelly barva?
Kelly green je intenzivní, čistě zelená barva, která leží mezi modrou a žlutou v barevném kruhu. Její hexadecimální kód je # 4CBB17. Pojmenování podle běžného irského příjmení Kelly připomíná svěží zelenou irskou krajinu. To je také běžně spojováno s barvami Dne svatého Patrika."

Více k této barvě v odkazu

https://www.can­va.com/colors/co­lor-meanings/kelly-green/

Další odpovědi
Kepler

Nejspíš nějakým nezávadným potravinářským barvivem. Jinak by to těm bláznivým Irům už dávno zatrhli.

Drap

Zeleno barvou. Jinak to nejde.

Midoc

Kdyby se svátek slavil v létě řeka by byla zbarvená na zeleno od sinic, řas. Nemusela by barvit. Zelená zůstane až půl roku.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.