KarelN

Čím přikrývat menší bazén na zahradě?

Mám menší bazén, který přikrývám průhledným igelitem. Voda v bazénu je během pár dní plná řas a vodu tak často měním. Vodu nefiltruji. Nebyla by pro přikrytí bazénu lepší třeba černá fólie?

Nejlepší odpověď
martina1

Já dětem přikrývám bazének bílou netkanou textýlií,kterou na zimu přikrývám popínavé růže,ale vodu jednou za týden stejně měníme

Další odpovědi
Bumbes

Nejjednodušší je stavební neprůhledná plastová tkaná plachta – stíní řasám, je levná a vydrží.
Občas mne zajímá efektivnost provozu bazénu. Průměrný bazén má obsah asi 5 m/3 × 50,– Kč (vodné+stočné) x 4 (za měsíc výměna vody) = 1000,– Kč za měsíc!
Přitom stačí pár korun na celé léto a voda je čistá bez zápachu (použitý chlor vyprchá do 2 dní) a vydezinfikovaná.
Filtrace: http://www.zbo­zi.cz/items?q=fil­trace%20baz%C3%­A9nu&prevItem­Type=new&maxStoc­kAvailability=-1&atDepotOnly­Flag=0&paymen­tType=&create­Time=&credibi­lity=&r=tab&i­temType=new&or­der=cheap&oldShi­re=&shire=&min­Price=&maxPri­ce=&pId=xr658I­O9OQll4wtVH-mo&page=4
Vločkovač nečistot: http://www.me­lichar.cz/cz/e-shop/produkty/vodni-program/bazenova-chemie/laguna-flokul-ultra-0-5-l---bazenova-chemie.html
Chlor šok: http://www.nej­levnejsisport­.cz/bazenova-chemie-aquamar-chlor-shock-p-1940.html
Tyto přípravky vydrží i několik sezon…

elektrikář

Zkuste do bazenu nalejt chloramín Chlor po několika dnech vyprchá do vzduchu a je to dezinfekce. Používá se to do studní s pitnou vodou tak to nemůže být škodlivé.

Tuhyk

Rozhodně je dobrá tmavá plachta, nejlepe s přesahem a s kovovými oky po obvodu.Do ok se pro zatižení privážou provázkem plne plastove lahve-4–6 ks podle velikosti nadzemniho bazenu. Plachta se dá koupit , nebo objednat ze tkané umelé hmoty . Voda vydrží i nekolik týdnů bez desinfekce. Jinak desinfikovat lze i případně Savem dle návodu jako pro pitnou vodu.

Jana5678

Měla jsem na zahradě menší bazén, když byli děti malé a ten jsem přikrývala plachtou. Pod igelitem se vám bude voda kazit a řasy se budou rychle množit. Co děti trochu povyrostly, tak jsme si pořídili velký bazén, na kterém máme zastřešení bazénu. Je to hlavně z důvodu bezpečnosti, aby do něj děti nešťastnou náhodou nespadly.

trujkk89

Ahoj, určitě bych zkusila tmavší plachtu a podle mě se vyrábějí různé velikosti. Pokud potřebuješ nějaké bazénové příslušenství, určitě se mrkni tady https://www.top-bazeny.sk/kate­gorie/bazenove-prislusenstvo-3/ . Zde najdeš vše ohledně bazénů, já zde objednávám vše. Manžel už mě přemlouvá na nový bazén nebo i saunu, takže uvidíme jaký bude letošní projekt :)

Sabulak

Dobrý den, měl bych dotaz… Jak jste řešili osvětlení u bazénu? Jaké jste zvolili a od koho jste kupovali?

petrdostal

Také bych se přimluvil za nějakou tmavou plachtu. Já právě takovou zakrývám náš bazén od https://www.al­bixon.cz/baze­ny/ a zatím jsem ještě nikdy s řasami ani ničím podobným problém neměl. Tuším, že takové plachty se dělají i v menších velikostech, takže by s ní měl jít zakrýt i menší bazén. :)