Avatar uživatele
stana73

Čím mám teď na jaře pohnojit trávu?

Letos dostala docela zabrat,plus ještě sněžná plíseň
Doplňuji:
Po té trávě nám běhá všelijaká havět a hnojí přirozeně.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? irij, Miroslavst, Pralinka1979 před 4095 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Třeba vápnem nebo nějakým hnojivem na trávu, někdy stačí jen rozsypat. Taky slepičince, ale pozor ty jsou dost agresivní.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Pro rychlou regeneraci se doporučuje ledek vápenatý 10g/m2, po vertikutaci posypat křemičitým pískem. Vyrábějí se speciální trávníková hnojiva. Podle mého názoru jsou ale příšerně předražená, stejnou službu zastane NPK, 50kg za 500 Kč.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pralinka1979

Hnojivo trávníkové - Expert jsem objednala :-)

Zdroj: www.lebis.cz/s/cs/301/to-nejle psi-pro-vas-travnik.aspx

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
michael69

Záleží co chcete mít.Nejpřirozenější je hnojit louku jemně mletým vápencem (dolomit) a to se dělá na podzim.Hlavně ne dusíkatými hnojivy jelikož podporují růst agresivních jednoletých plevelů.Důležité je také vhodně zvolené sekání(posekaná hmota se musí odklidit) a výška strniště (ne moc malá)Pokud ovšem "holíte" jen kolem baráku něco jako "angličák",tak to můžete podpořit i malinko Cereritem.Trávník musíte zavlažovat,zvlášť pokud máte nastavené velmi nízké sekání.Trávníky typu golfového hřiště jsou spíše pro vlhčí (přímořské) oblasti než do našich končin a proto se tady o něho musí člověk starat "jak o miminko".Lepší je sekat výše a trávu nemulčovat.
Doplňuji:
Jen doplním,že pokud necháte posekanou trávu ležet,tak déle trvá,než mulčem proroste a také se dostává do půdy tlením posekané hmoty velké množství dusíku.

Upravil/a: michael69

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Nehnojím trávník žádným umělým granulovaným či práškovým hnojivem, protože granulky se mohou nalepit psům na tlapky a následně je mohou slíznout.
Kde běhá havěť je proto nejlepší kompost (z posečené trávy - vrací se tak zpět odebrané živiny), a o čem se nemluví, tak agrosil. Ale je to opět prášek. Je možné také používat tekuté hnojivo.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek