zdeno

mulcovani trávy

Co znamená slovo mulčováni.

Nejlepší odpověď
annas

Mulčování je agrotechnická metoda, používaná v zahradnictví a zemědělství. Spočívá v obsypání nebo pokrytí okolí rostliny materiálem, kterým nedokážou prorůst jiné, nežádoucí, rostliny – plevely, nebo při pokosu trávníku je to název pro vmetení odpadu z pokosu do trávníku. V zemědělství je mulčování termínem pro rovnoměrné pokrytí plochy (pole) na které rostla sklízená rostlina odpadem ze sklizně.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mul%C4%8D­ov%C3%A1n%C3%AD

Další odpovědi
hanulka11

posekáš trávník a trávu použiješ jako nastýlku ke stromům, keřům a pod – tím zamezíš odpařování vody ze zeminy a růst plevelů

Pače

no nevim ale my kdyz mulcujem travu tak pouzivame na sekacku jiny nuz nez na sekani.. mulcovani je vlastne zapraveni posekane travy zpet na travník.. trava pak lepe prosperuje a co si budeme povidat pro zahradkare to je bez prace.. ale samozrejme se muze pouzit posekana trava napriklad tim jak bylo zmineno ze se obsipe napr male stromky u plotu.. neproroste to plevelem..