Chtěl bych darovat Škodu Favorit rodině s postiženou dcerou,budou platit tzv.ekologickou daň při převodu, dítě 13 let.

Nejlepší odpověď
Ar

Pokud je dcera držitelem ZTP tak je od ekodaně osvobozena. Druhá možnost je auto na nové majitele převést na registru vozidel a ti ho nechají v polopřevodu. „Vyhnou“ se tak ekodani taky, dnes docela dost rosšířené jak nesmyslnou daň obejít.

Další odpovědi
Drap

Bohužel ,zřejmě neni pro postižené v tomto žádná vyjímka. Pokud chcete dariovat, navrhuji toto řešení. Sepište s nimi nájemní smlouvu na 1 Kčs za rok, s tím že povinné ručení a další náležitosti si budou platit sami. Smlouvu sepište na dobu neurčitou, vy budete stále vlastníkem ale tím se zřeknete právní zodpovědnosti v případě havárie či podobného problému. Po dosloužení vozidla toto zrušíte a vyhnete se platit ekologický poplatek, který v souičasné době bude asi stejně velký, jako je hodnota auta.

cukrar

Drapova odpověď je velice špatná. Nelze se zříci právní zodpovědnosti…
Aro va odpověď je správná.
přidělujte. prosím, bod za užitečnou odpověď jen užitečným nikoliv špatným. Děkuji