Mirrorwoman

Chová člověk Mustanga?

Zajímalo by mě jestli se toto plemeno koně chová. Potřebuju to totiž do slohové práce.
Doplňuji:
Drap myslel jste Apaloosa.

Nejlepší odpověď
Drap

Mustangové, divocí koně žijící na americkém kontinentě vznikli náhodným, vzájemným křížením koní přivezenými bělochy. Doposud v některých oblastech žijí divoce. Z těchto mustangů a jejich křížením vznikly některá americká plemena koní. /Například Apalusa/ a ty se chovají dodnes.

Další odpovědi
kapka

Nebudu hledat na netu, napíšu co vím z dokumentárních filmů a z knih.
Mustangové jsou zdivočelí koně žijící ve volné přírodě v USA.
Protože se časem příliš přemnožili, byli kdysi hodně pronásledováni a zabíjeni. Pak to ale bylo zakázáno.
Mám doma dokument na videu, kde je vidět, jak je mnoho mustangů odchyceno a umístěno v takových ohradách, jsou tam hodně namačkaní, připomíná to koncentrák. Nejsou tam na chov, ale na dožití. Lidé je krmí a občas nějak ošetří, ale jinak se jim nevěnují. Moc to nechápu. Pravděpodobně je to proto, že je zákon, že se nesmí zabíjet, ale při přemnožení jsou ve volné přírodě na obtíž, tak se prostě někam musí zavřít.
Dále se praktikují adopce mustangů. Nesmí se prodávat soukromníkům, jen adoptovat. Nemůže si ho ale adoptovat každý, musí splňovat nějaké podmínky. Pak ho může mít na na svém pozemku. Popisuje to M.Roberts v knize Muž, který naslouchá koním a pak podrobněji v knize Plachý hoch.

elektrikář

Mustangové jsou plemena koní vzniklé ze zdivočelých koní dobyvatelů Ameriky. V některých národních parcích žijí ještě volně.

Tombik

Asi určitě. Jukni ještě na zdroj, třeba tam něco najdeš ;),

Zdroj: http://www.go­ogle.cz/search?q=mus­tang+chov&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a

Lenny998

Tyto koně vyšlechtili indiáni a měli jich hodně rádi si je kradli

kapka

Lenny998, mustanga nikdo nevyšlechtil, stejně jako nikdo nevyšlechtil psa dingo.