blesk26

Chci vytvořit wifi síť složenou z více AP, abych pokryl větší oblast. Co k tomu budu potřebovat?

Dobrý den, potřeboval bych bezdrátově sítí pokrýt dílnu + kanceláře + okolí budovy. Problém je, že se v dílně vyskytuje spousta kovu, to signálu určitě nebude dělat radost. Takže bych radši, než jednu masivní anténu, zvolil možnost rozmístění více AP po budově. Potřeboval bych ale, aby tvořili jednu kontinuální síť (aby se nebylo potřeba přepojovat a bylo vidět jen jedno SSID). Také by se mi hodilo, kdyby AP nemusely být vzájemně propojené kabelem, ale též bezdrátově. Je to vůbec možné a jaký mód by k tomu byl potřeba? Zatím mám pouze jeden obyčejný router od O2. Děkuji.

Odpovědi
9 řemesel

Ano, je to možné, pomocí více wifi routerů. Jeden by zůstal jako hlavní,další by přijaly signál od něj a šířily dál.To Vám bez problému navrhne a udělá nejbližší firma která tam má Wifinu.Na dálku je to fakt těžké poradit,jak sám píšete je areál členitý.Rovněž bude nutné nastavit zabezpečení,aby se Vám na ni „nenapíchl“ někdo cizí !!!Ale jde to a není to nijak drahé.Tak hodně štěstí.