fira

Wifi-síť a pokrytí.

Nevíte náhodou někdo jaké je pokrytí sítě wifi v okolí Českého krumlova? Případně poradit jak se to dá zjistit? Děkuji.
Doplňuji:
A ještě se zeptám.Doma jsem připojen přes Adsl.Koupím si wifi router a můžu chodit po bytě s MT který ma wifi a budu připojen?Nebo co si musím koupit aby mi fungoval MT s wifi a byl jsem připojen na net?

Nejlepší odpověď
mosoj

Zde máš seznam poskytovatelů.

Router a MT s WiFi a bude to fungovat. Ta otázka je jaksi zavádějící.

Zdroj: http://rychlos­t.cz/pripojeni/ces­ky-krumlov/

Další odpovědi
anonym

k doplnujici otazce … ano, tu predstavu mas pomerne dobrou, wifi router pak je schopen kazdemu zarizeni v dosahu zajistit – sifrovane kanaly pres WPA2, na kazdem zarizeni zadavate pred pripojeni jmeno, heslo – kterymi sdili internetove pripojeni adsl. Router take pomoci upnp prideluje porty pro aktivni komunikaci obema smery a dokaze automaticky pres dhcp pridelit i kazdemu zarizeni vlastni vnitrni ip adresu…

muze byt vhodne poridit si rychlejsi wifi 802.11n a pres router tak vest i domaci sit propojujici pocitace v domacnosti navzajem (sdilene slozky, …)

///

jinak k otazce plosneho pokryti wifi signalem, jen tolik ze u nas to neni bezne … je to sice mozne ale zatim se to odehrava vetsinou v jednotlivych mestech a na urovni experimentalnich projektu, jeden z nich napriklad provozuje google ve meste Mountain View – http://wifi.go­ogle.com/

ReHu

Myslím že to nebude nějaké plošné pokrytí. Kdo by to platil?
Spíše si myslím, že by wi-fi síť měly různé restaurace či hotely apod.