Avatar uživatele
sunchAtor

Chci udělat vizitky na počítači ale ukazuje se mi jen na pixely nebo procenta kolik to bude cm?

Mám vizitku o straně 9 cm širokou a 5 cm vysokou a chci je udělat na počítači ale ukazuje se mi jen na pixely nebo procenta kolik to bude cm?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3521 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Pokud se ti ukazují pixely (myslíš tím doufám rozměr obrázku v pixelech), počítej s tiskem při 300 Dpi (tedy 300 pix na palec – tedy 300 pix na 2,5 cm)… A podle toho urči velikost obrázku v pix (např. pro 9×5 cm by to mělo být 1080×600 pix).
Procentům, ´nerozumím´.
___
Obecně – než se pustíš do nějaké ´profesionální´ práce, měla bys o daném oboru mít aspoň minimální přehled (v tomto případě o používání grafického editoru).
😉

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?sunchAtor Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

No tak spíše než odpověď je více než divná otázka.
výsledný rozměr v cm záleží jenom a jenom na uživateli, Kolik si zadá požadavek, tolik bude mít.
Z velikosti obrázku v pixelech potom vyjde rozlišení v DPI. Bůh ví jak to ale tazatel nezmršil !!!!!!! Ale vytištěný obrázek v reálu se udává jenom v cm.
V pixelech je uváděn jenom datový rozměr obrázku.
Pokud v tomto nemám jasno raději nic neříkám.

před 3520 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
huxa

mowla-ovšem těchto 300 pix je rozlišení takové, abys ho okem nepoznal, jestliže tazatelka doopravdy myslí „kolik musí mít obrázek pixelů, aby byl vytisklý 9×5cm“, toto jí vůbec nepomůže.

před 3521 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Funna

jj…opravdu divná odpověď…počet pixel nemá na velikost vůbec vliv…

před 3521 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek