sunchAtor

Chci udělat vizitky na počítači ale ukazuje se mi jen na pixely nebo procenta kolik to bude cm?

Mám vizitku o straně 9 cm širokou a 5 cm vysokou a chci je udělat na počítači ale ukazuje se mi jen na pixely nebo procenta kolik to bude cm?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud se ti ukazují pixely (myslíš tím doufám rozměr obrázku v pixelech), počítej s tiskem při 300 Dpi (tedy 300 pix na palec – tedy 300 pix na 2,5 cm)… A podle toho urči velikost obrázku v pix (např. pro 9×5 cm by to mělo být 1080×600 pix).
Procentům, ´nerozumím´.
___
Obecně – než se pustíš do nějaké ´profesionální´ práce, měla bys o daném oboru mít aspoň minimální přehled (v tomto případě o používání grafického editoru).
😉

mosoj

No tak spíše než odpověď je více než divná otázka.
výsledný rozměr v cm záleží jenom a jenom na uživateli, Kolik si zadá požadavek, tolik bude mít.
Z velikosti obrázku v pixelech potom vyjde rozlišení v DPI. Bůh ví jak to ale tazatel nezmršil !!!!!!! Ale vytištěný obrázek v reálu se udává jenom v cm.
V pixelech je uváděn jenom datový rozměr obrázku.
Pokud v tomto nemám jasno raději nic neříkám.

huxa

mowla-ovšem těchto 300 pix je rozlišení takové, abys ho okem nepoznal, jestliže tazatelka doopravdy myslí „kolik musí mít obrázek pixelů, aby byl vytisklý 9×5cm“, toto jí vůbec nepomůže.

Funna

jj…opravdu divná odpověď…počet pixel nemá na velikost vůbec vliv…