verca97

Chci si udělat falalel, mám neloupanou cizrnu a chci se zbatit šlupky

Mám nejdříve cizrnu uvařit a pak namočit nebo obráceně

Nejlepší odpověď
annas

Okopírovala jsem vám kousek z odkazu. Loupe se uvařená.

U uvařené cizrny je loupání slupek velmi snadné, cizrnu jednoduše scedíte a přelijete rychle velmi studenou vodou. Necháte chvíli odležet a zchladit. Začne se odlupovat jemná slupka z kuliček a pouhým promnutím rukou uvolněné slupky vyplavou na hladinu a vy je můžete slít.
Pokud patříte ke zdravým strávníkům, slupky odstraňovat nemusíte.

Zdroj: http://www.zdrave-recepty.cz/cla­nek/jak-na-cizrnu/

Další odpovědi
terry

Díky uvaření se asi namočí.
Ptáš se kdy ji oloupat?
Nejdřív namočit, pak uvařit a pak oloupat.

http://www.va­rimezdrave.cz/jak-uvarit-a-pripravit-cizrnu

hanulka11

cizrnu si namoč jako se máčel hrách klidně ji nyní namoč a nech do zítra – ráno vodu slej a dej čerstvou v poledne začni vařit a uvařenou scedíš a propláchneš na cedníku studenou vodou a slupky se ti začnou oddělovat

suaeda

Cizrna jinak také zvaná římský hrách je velice chutná luštěnina. Jediná její nevýhoda je, že i přes delší čas namáčení ve vodě se vaří příšerně dlouho.

devitkac

Namočil bych přes noc a pak uvařil, nebude se pak vařit tak dlouho. Já na to většinou nemám čas, tak si cizrnu kupuji už uvařenou v konzervě. Teď jsem ji zrovna viděl v akci v Hrušce, leták když tak najdete tu: https://www.kim­bino.cz/hruska/ak­tualni-letak-od-utery-27-08-2019/ :) Tak když tak zkuste :)

verca97

ale když jí uvařím tak za tu hodinu vaření nenaboptná

terry

Pročti si pořádně připojené odkazy.
je to jako s např.fazolemi.
Nic neuspěcháš. Tyto potraviny vyžadují na přípravu čas.
Na pár hodin je namočit, lépe přes noc, uvařit a pak se slupka oloupe skoro sama.