Staraľová

chci si nechat postavit dům podle sebe je to možný ???

Poradí mi někdo? Chci si nechat postavit dům… Ale plán toho domu bych si rada navrhla sama místností pokoje…kde co bude a jak zhruba by to mělo vypadat z venku… Je to vůbec možný si takhle navrhnou dům a pak si ho nechat postavit? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Drap

Ano možné to je. Namalovat si dům, podle svých představ a potom požádat kvalifikovaného odborníka, který plány překreslí , případně upraví tak, aby odpovídaly všem normám a nařízením. Dobré je předem se informovat na stavebním úřadě, jaký typ domu v dané lokalitě bude akceptovat.

Další odpovědi
cukrar

Ale takto to dělají rozumní stavaři. Namalují si rozmístění místností jak se jim to líbí, to předloží oprávnění osobě, ta na tom najde chyby a spolu je odstraníte.
Jsou na to i programy na internetu.
Udělejte si studii domu a pak si to necháte postavit.
(jen se profesně zeptám, ž čeho bude postaven a v jaké síle,)

trpaslicek

Ano, presne jak pise Drap, dulezite je zjistit jaky typ domu bude obec akceptovat – jsou treba vesnice kde musi domy mit napr.strechy stejny odstin aby to nenarusovalo vjem z te vesnice jako celku.. bacha na to.