Džanička

Chápete to?

Já nemůžu pochopit,proč vždy když jsem se synem v nemocnici,tak malý dostává dietní jídlo,které se nedá ani pozřít.Naposledy jsme byly s laringitidou a zase dieta.Vždyť na kašel přeci dietu nepotřebuje.Už mě s tím fakt štvou.Také to u vás tak je?Když jste v nemocnici třeba jen s nějakou maličkostí?
Doplňuji:
Výběr jídel byl velký,dokonce 4 jídla,což mě překvapilo.Dávala jsem mu svoje porce,stejně celou dobu nejedl.Tak mi dali instantní kaši a prý to stačí udělat teplou vodou z vodovodu.Tak jsem je poslala do pr…e.Nakonec mi tam pil jen mléko,aby se jím zasytil.Opravdu nemocnice na „úrovni“,a to po mě chtěli ještě poplatky.

Nejlepší odpověď
kropitko

Mě nikdy v nemocnici nechutnalo,hlavně toho bylo málo, jídlo mi nosili z domova,podo­týkám,že nejsem rozmazlená, snědla jsem vše. Bylo to vždy po porodu,skutečně toho jídla bylo málo a to nejsem nijak rozežraná,stačí mi málo. Jinak jsem v nemocnici nikdy neležela. Starší syn ano,ten tam byl 10 dní se zlomeninou a dietu měl taky.

Další odpovědi
vagra

Asi jim to nemocniční normy finančně jinak nedovolí a na přežití to stačí.Přece jenom to není hotel.Je pravda,že úroven kvality jídel je v různých nemocnicích různá.Taky jsem si párkrát u ž i l !

martina1

Asi nebudu populární,ale přiznám se,protože musím odpovědět na tuto otázku.Jsem nutriční terapeutka.V ne­mocnici má každý pacient dietu dle svého zdravotního stavu.Dietní systém má číselné značení.Většina lidí,kteří nemají v běžném životě dietní omezení,dostane dietu číslo 3-racionální stavu=běžné jídlo.Pokud Váš syn byl hospitalizován s Laryngitidou,tak musel dostat kašovitou stravu,která je šetřící a usnadňuje vašemu synovi polykání.Kevšemu neuvádíte,kolik mu je.V nemocničním stravování platí přísné normy,aby bylo dodrženo racionální stravování hlavně u dětí.Doma jsme zvyklí jíst každý něco jiného a vyhovět každý den třeba 500 lidím opravdu nejde.Jinak rozpočet za standardní stravování je 65Kč na den.Najíte se za to doma 3krát denně???S regu­lačními poplatky nesouhlasím,ale věřte,že na stravu nejde ani koruna.A příště při Laryngitidě mu dejte i doma pouze mixované jídlo,zkrátí te si léčení…

ReHu

Jestli to třeba není pokus o zdravou výživu. Nebo v rámci úsporných opatření mají jen toto jídlo bez možnosti výběru.

SinceX

Já byl v nemocnici na Neurologii. Často mě z divných důvodů třeští hlava. Nepiju, nekouřím,.. Ale i když mi dávali dietní jídlo, nebylo zas tak špatné. I když jsme si ho měnili. Snžate se to překousnout, přece jenom doktoři vědí co dělají…:)

Radovan M

Pokud vím, tak jsem dietní jsem jídlo v nemocnici nikdy nedostal, pokud ano, tak jsem si to neuvědomil :D

atriplex

Moje sestra byla nedávno v Motole na dětském oddělení a jídlo si velice chválila a to nejen kvalitu, ale i množství, že ho ani všechno nesnědla.