synapse

Cestovali jste někdy s domácím zvířetem (kočkou) letadlem?

Jak byste se rozhodli, kbybyste měli odletět na nějaký čas do jiné hodně vzdálené země (1 rok, Nový Zéland). Je šetrnější pro milovanou kočičku vzít jí s sebou (očipovat jí, dát jí očkování proti vzteklině, skoro celý den s ní strávit v letadle – i když možná uspanou, zvykat jí na úplně jiné exotické prostředí a pak s ní zase za rok nebo i déle cestovat zpět do ČR (teda kdoví jestli, život je nevyzpytatelný…) nebo ji raději nechat po jejich souhlasu doma kočkomilným rodičům s tím, že už se možná nikdy neuvidíme? Pro zkomplikování rozhodnutí je tu fakt, že kočička je z útulku a zažila kdovíco…

Odpovědi
Drap

Osobně bych ji nechal doma.

BergySeltzer

Pokud je na rodiče jakžtakž zvyklá, neváhal bych, nechal bych ji doma. Pokud dosud trávila „veškerý“ čas jen s váma a k jiným lidem je bojácná a nedůvěřivá, pak bych ji asi vzal s sebou. Hodně záleží na povaze kočky.