Lgee

Bylo by dobré, kdyby se dalo platit zlatem?

Nemusely by se rusit penize, ale bylo by super, kdyby se dalo platit i zlatem, penize stejne nemaji zadnou realnou hodnofu a nejsou nicim kryte.

Nejlepší odpověď
Arne1

Byla by to hrůza

Nesmysl.

Tady máte šupinku zlata a dejte mi jeden rohlík. Prodavač by odešel dozadu, tvou šupinku otestoval, zjistil jakou má ryzost a pak by ti z ní polovinu vrátil.

Další odpovědi
Ross

Byla by to hrůza

Bylo by to krajně nepraktické taky pochybuji je by se na světě našlo tolik zlata aby to pokrylo majetky lidi, firem atd. Je nás na světě 7,295 miliard. Zlato jako platidlo je problém a nejen pro tento systém. A co se týče peněz a hodnoty zlata. No to je na pováženou, každý z nás, uz asi zažil situaci kdy peníze byly naprosto nepoužitelné a taktéž zlato. Není prostě všechno zlato co se třpytí.
BTW…Na penězích a zlatě neporoste obilí, brambory atd takže ani zlato nemá reálnou hodnotu tu má napiklad země a tu velkýmy úspěchy devastujeme.

Lamalam

Bylo by to úžasné

Vlezu do autobusu s cihlou zlata v batohu, koupím si jízdenku, řidič si z cihly majzlíkem na příruční kovadlině odsekne patřičný kus kovu a zbytek mi vrátí. Bylo by to úžasné.