Dismas

Byla by v jihoamerických zemích taková chudoba a kriminalita, i kdyby je místo Španělů a Portugalců kolonizovali Češi?

Nejlepší odpověď
Kepler

Chápu tuto otázku jako kolonizaci civilizovanějším národem. Odhadoval bych, že by to tam vypadalo lépe, možná by Brazílie byla velmocí. Jeden takový případ: všude, kde se usadili Němci, stali se z nich prosperující statkáři, hoteliéři, podnikatelé. Troufám si říct, že Češi jsou svou mentalitou blíže k Němcům, než ke Španělům, nebo Portugalcům.

Další odpovědi
Drap

Je třeba si uvědomit, že chudobu v těchto zemích si nevytvářejí obyvatelé sami, ale je to převážně vnějším vlivům. Češi by nemohli kolonizovat. Vznik Československa byl až v době, kdy se v podstatě nekolonizovalo.

talka

Československo neexistovalo, ale otázka byla na ČECHY.