annas

Byl 4/9 1998 šťastný den, kdy vznikla společnost Google a stejnojmenný vyhledávač, jejž používají miliony lidí na světě?

https://www.go­ogle.cz/search?q=vznik+g­oogle&oq=vzjni­k+Google+&aqs=chro­me.1.69i57j0l5­.7143j0j8&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8

  1. Pamatuje si někdo z vás, jak vyhledávač vypadal, když byl v plenkách?
  2. Odpovídá název Google, který vznikl ze slova googol, zdánlivě nekonečnému množství informací na netu? Také googlíte či googlujete, nebo upřednostňujete jiný vyhledávač?
  3. Nesvědčí o popularitě Googlu i to, že společnost Google je známá nejen díky vyhledávači, ale i jinými produkty, které nabízí? Využíváte některé?

--
Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2014/09/24/14/29/mac-459196_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… kdyby nebyla byla bývala byla vznikla společnost Google, mohli jsme mít jako Češi prvenství, povídá se, že si to chtěl nechat patentovat Jára Cimrman, ale ten den prý zaspal …
… upřednostňuji google, krom map, na ty používám seznam …
… tak to asi ne, jelikož mně opravdu nic jinýho než vyhledávač nenapadá, a ani jsem o těch jiných produktech neslyšel (teda, jestli nemáme na mysli google chrome, kalendář, účet, atd >>> já totiž myslel trička, parfémy atd, o tom jsem nikdy neslyšel) …

Další odpovědi
led

Tohto pomocníka pri vyhľadávaní som rada uvítala a keď som dostala pozvánku na vytvorenie e-mailovej adresy, ktorá vo svete čosi znamenala, potešila som sa. (pre naznalých) prevé e-mailové adrsy @gmail.com boli len pre istý počet „užívateľov na pozvánky“, až neskôr sa toto rozšírilo na celosvetové voľné užívanie)

Kepler

Vyhledávač Google jsem nikdy nepoužíval, naprosto mi vyhovuje ten od Seznamu. Je to dvojsečná zbraň, protože shromažďuje i osobní data a nikdo mě nepřesvědčí, že nemohou být zneužita. Asi to platí pro všechny vyhledávače. Je to dobrý a užitečný sluha, ale může být i zlý pán. Od r. 2014 je možné požádat o vymazání os. dat a milióny lidí to už využily.

Drap

Nevím zda šťastný, ale tento den stejně musel dříve či později přijít. Je to pokrok, krok vpřed. Pokud by nevznikl, přišel by s něčím podobný někdo jiný.
1 nepamatuji
2, Snad odpovídá. I když dnes je tak známý, že řádné vysvětlení neni třeba. Je to opravdu hodnota která má 100 nul.
3. člověk dnes ani dost dobře neví, čí produkt na PC kdy používá. To nic nemění na hodnotě. Co vím, tak že velice pěkně vzrostly akcie Google. Kdo zainvestoval, je vysmátý.

ivzez

Řekla bych, že ano → jak pro majitele, tak pro uživatele.

(1 + 2)
Nepamatuji. Dávala jsem tehdy přednost vyhledávačům Altavista
a Yahoo, německou verzi toho druhého občas používám i dnes.

Většinou vyhledávám, dohledávám apod.

(3)
Využívám e-mail na vlastní doméně, občas překladač (třeba z čínštiny)
a GoogleDocs.

hapiky

V zahraničí jsem používal Yahoo, ale na Google neměl, je to ďábelský vynález.