Zuno

Bude letos v prodeji česká svatomartinská husa?

Nejlepší odpověď
annas

Určitě budou, i když někdy je to nesnadné. Neuvedl jste bydliště, takže nejlepší je poptat se ve svém okolí.

1. Zde je možné kouopit chlazenou husu, ale opakuji, záleží na vašem bydlišti,l
https://www.far­masokol.cz/ma­so/farmarska-husa/

2. "Nejlepší je pro husy volný výběh s vodní plochou. Takové prostředí najdou právě u malochovatelů, kteří mají většinou menší hejna.

Nejčastěji takové najdeme v prodejích ze dvora, farmářských trzích a obchodech. České spokojené husy jsou velmi žádané a rychle se vyprodají, vyplatí se tedy rezervace.

Někteří chovatelé přijímají objednávky už na jaře, aby věděli, kolik housat nakoupit. Sehnání takové husy dá tedy trochu práce, ale určitě se vyplatí.

Vyzkoušejte farmy Holubí Zboř – Velká Bíteš, Svatomartinská husa z Kokořínska – Zakšín, Rybářství Hodonín, Farmu rodiny Opatrných v Tovačově nebo husy od Radka Matěje z Kateřinic. "

https://www.a­petitonline.cz/no­vinky-zajimavosti/proc-si-koupit-svatomartinskou-husu-z-ceske-farmy

Další odpovědi
GM

U soukromých chovatelů určitě.

Viktorie II.

Pro většinu zákazníku česká nebude. V nabídce budou husy z Německa, z Maďarska a možná i dovlečená z USA.

nyjono

Proč by neměla být??
Jen bylo potřeba si ji včas objednat a rezervovat.
Stejně jako každý rok.
OMG

zjentek

Letos se snad neplánuje svatýho Martina?