Jsem Jan

Bude se teď po Brexitu platit DPH a clo při nákupu z Velké Británie?

Hledal jsem to teď na internetu dlouho a našel jsem jen informace z počátku roku 2020, kde ještě není zahrnutá dohoda z konce prosince 2020.

Odpovědi
Schluker

Na strankch celni spravy jsou popsany vsechny detaily. Nelze odpovedet jednoduse ano/ne.

Zdroj: https://www.cel­nisprava.cz/cz/Stran­ky/Informace-o-vystoupen%C3%AD-spojeného-královstv%C3%AD-velké-británie-a-severn%C3%ADho-irska-z-evropské-unie-.aspx#Celn%C3%AD%20a%­20daňová%20pra­vidla%20pro%20­dovoz%20a%20vý­voz%20zbož%C3%AD%20od%20­1.1.2021

autacek

Ano, na zboží z Velké Británie se bude pohlížet jako na zboží ze třetí země.

Existují však často mezinárodní dohody které vůči konkrétní dané třetí zemi upravují celní režimy, resp. zatížení, odlišně.

Ametyst

Vždyť Evropská unie stala o to podepsat dohodu o vzájemném obchodu. Což se podařilo.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.