s.oliver19

bude řizeni trestny čin??? v roce 2010

dobry den bude řizeni v roce 2010 trestnym činnem nebo přestupek?? mam zakaz řizení na 18 měsicu byl mi odebran řp z duvodu 12b.

Odpovědi
KOLMIX

Co jsem slyšel, tak nebude, mělo by jít jen o přestupek.

!!! BOHUŽEL !!!

Sám toto rozhodnutí nechápu, když kvůli takovýmto bl..čkům zbytečně umírají na silnicích lidi. Bude tomu rok, co jsem takto přišel i o jednoho 19-ti letého kamaráda…

standa

Trestný čin dle § 180d starého trestního zákoniku „řízení motorových vozidel bez řidičského oprávnění“ (pokud se však jedná o první ´chycení´ a pachatel nikdy předtím neměl řidičák) již nebude trestným činem, ale jen přestupkem.

Ale žádnou zvláštní radost z této změny pachatelé mít asi nebudou, protože v rámci přestupkového řízení lze ´napílit´ pokutu až 50.000 Kč + samozřejmě „zákaz řízení“

Ve vašem případě byl řidičák odebrán z jiného než ´trestně-právního´ důvodu, takže se na vás ´amnestie´ nevztahuje. A pozor pokud byste měl chuť během zákazu řídit, tak si to rozmyslete. Trestný čin „maření výkonu úředního rozhodnutí“ má po Novém roce přísnější sazbu !