MatesixX

Bude fungovat zesilovač s nižším výkonem s reproduktory s vyšším výkonem?

Dobrý den, chci si vyrobit bluetooth reproduktor a chtěl bych se zeptat zda by fungoval zesilovač – PAM8610 (o výkonu 2× 15 W) s dvěma reproduktory o výkonu 2× 20 W. Děkuji za odpověďi..

Nejlepší odpověď
Kepler

Samozřejmě. Hlavně si ale zjisti impedanci repro. Neměla by být nižší, než doporučená u zesilovače.

brazdarom19

V tomto by určitě neměl být problém. Obráceně už by to ovšem bylo horší. Pokud by byl zesilovač silnější, než reproduktory, hrozilo by jejich spálení. Jinak kromě toho je určitě dobré myslet i na to, kam reproduktory pro jejich optimální výkon postavíte. Věci jako například akustika prostoru, viz https://avtg.cz/a­kustika-prostoru/ totiž hrají mnohem větší roli, než by se mohlo na první pohled zdát.