anetadela1

Boty od Bati

Zdravím,
myslela jsem si, že Baťa je ryze česká, a že jiný boty neprodává. Jinde boty nenakupujem a nikdy mě ani nenapadlo, že by mohli prodávat jiný výrobky. Pak jsem se ale mimochodem podívala zblízka na obuv pro děti a tam stálo "made in Italy". To jsem nechápala. Jak tedy poznám, že si kupuju boty od Bati a ne italský? Nebo už zůstal jen název a boty se nevyrábí? Nebo se mám informovat v obchodě, která bota je česká? Díky :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3906 dny Sledovat Nahlásit

Nejlepší odpověď
mosoj

Ryze česká není od znárodnění v roce 1948.
Baťovy továrny ve Zlíně byly znárodněny. Tomáš Baťa emigroval a začal podnikat v zahraničí. Nejvíce v zámoří. Nyní vlastní desítky továren na obuv po celém světě.
Toto přenesení výroby do zahraničí bylo vynuceno politickou situací u nás.

V dnešní době se sice emigrovat nemusí, ale fenomén globalizace se neustále rozšiřuje.
Značek které jsou otázkou ryze jednoho státu je minimálně.
Viz. známé japonské značky. Např. značku Canon a pod. vyrobenou v Japonsku lze koupit jenom stěží a jenom u některého typu výrobku. Takto je to i s ostatními značkami.
Důvod pro přenesení výroby do zahraničí je hlavně snížení nákladů na výrobu, dosažení nižší ceny a tím větší konkurenceschopnost.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
mojitek

U Bati ceske boty nenajdete.Co jsem videl obchod Bata v Nemecku,tak boty nahazene ledabile na regalu,neco jako zbozi v Makru,takze to tam berou neco jako podradnou "znacku". Ovsem ja si vsechny nesportovni boty kupuju u nas u Bati a musim se priznat-nikdy zadny problem,a cena je taky docela dobra.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování