Blue-ray disk

Podlední dobou vídám v obchodech kromě filmů na DVD i filmy na Blue-ray. Nevím ale co to je a v čem je to lepší. Když si to koupím, pujde mi to vůbec?

Odpovědi
blesk26

Blue-ray je nová technologie, která umožňuje zapsat na disk mnohem více dat, než třeba DVD. To je velká výhoda, neboť je možné na něj ukládat filmy i v HD rozlišení (1080p, asi 5× větší, než klasické DVD), takže film na velkých televizích bude mít daleko lepší obraz. Podporuje také sedm zvukových kanálů (7.1, DVD má 5.1). Vejde se na něj zhruba 2× delší záznam. Navíc lze do Blue-ray přidat interaktivní obsah psaný v jazyce Java.

Velkou nevýhodou ale je, že Blue-ray disk ve svém DVD přehrávači nespustíte. Potřebujete na to speciální přehrávač. A protože to je poměrně nová technologie, tak je samozřejmě dražší, než DVD … i když cena klesá.

Rozsáhlé srovnání DVD a Blue-ray si můžete přečíst na HDmag.cz, viz. zdroj.

Zdroj: hdmag.cz/clanek/dvd-versus-blu-ray