Lleni

Babičina kočka nadměrně pelichá…Už je nejmíň 1/4 opelichaná..Má na nohách a na břiše úplně holá mista..

Je domácí, vůbec nechodí ven …
Nevíte čím to může být??
Pelichá Tam kde má břicho, a jinak kde má kosti nohou…
Je vykastrovaná, a tak nemá mít koťata…
Prosím poraďte…
Doplňuji:
Jinak mi teď došlo;

  • máto i kocour v menším množství- asi od té doby co se ztratil a pak ho našli ve sklepě-

Kočky chodí na záchod kde maj nastříhaný noviny-

  • změnily granule
  • babička jim přestala dávat ranní kakao(nikdy neměli z něj problémy,i přesto že kočky by neměly pít mlíko ani čokoládu..)
  • a veterinář si zas prý navymýšlý těch injekcí, prášků a všeho možnýho zbytečnýho…

Tak já nevim co mám babice říct…

Nejlepší odpověď
anonym

Nechci strašit, ale kočka může trpět tím, čemu se obecně říká „prašivina“, protože ta se projevuje ztrátou srsti až olysáním míst na těle. Kočka také může mít také různé parazity. Některé z těchto „potíží“ mohou být přenosné i na člověka. Někdy stačí jen speciální koupel nebo injekce a je po problému. V každém případě by obě zvířata měl vidět veterinář.

Další odpovědi
England1522

Nejsem sice zvěrolékař ale může to být nějaká nemoc, ano že některá zvířata pelichají ale ne v takovém stádiu že má holé bříško a na nožičkách, jděte radči k zvěrolékaři.

terry

Jestli změnily granule, může to být alergie na některou složku v novém krmivu. Ale nemusí.
Kocour mohl něco chytnout venku a kočka se od něj mohla nakazit.
A hlavně, může to bý nemoc, která pelicháním, nadměrným vypadváná chlupů jen začíná. Může se to i zhoršit.
Všichni vetrináři nejsou drahý. Poptejte se u sousedů menší ordinace jsou levnější. A injekce jim třeba ani dávat nemusí. Může se třeba jen změnit strava
Příčina může být různá.

beer

Podle mého názoru se skutečně může jednat o svrab, neboli onu prašivinu.
Toto onemocnění se nejdříve vyskytuje na ušních boltcích jako malé a zvětšující se stroupky, pak postupným olysáváním různých částí těla. Ve finále dochází k celkové netečnosti, odmítání potravy a úhynu. Léčba je však rychlá. Svrab se musí nejdříve potvrdit mikroskopem v rámci vyšetření a poté následuje zpravidla aplikace léku pod kůži. Jsou i jiné možnosti léčky, ale toto bývá nejúčinnější a nejrychlejší.
Pozor, svrab se lehce přenese i na člověka !! Vaše kočka byla zřejmě nakažena kocourem, který byl venku.
Neváhejte, určitě co nejdříve k veterináři s oběma zvířaty !!
Doplňuji:
Podstatně komplikovanější léčba je však u člověka, vyžaduje navíc kompletní dezifekci bytu různými preparáty, vyváření textílií, atd. a práce jak na kostele…

Zdroj: Vet.praxe

Funna

a co odčervení…dostala se jim někdy tato péče?…naší kočce to pomohlo od problémů se srstí…
nastříhané noviny moc ideální nejsou…tiskařská barva je docela humus, když si pak olizují tlapky…asi ty své kočky moc rádi nemáte, když jim dáváte kakao…(snad je to jen granko)…protože kakao (a čokoláda) jsou pro kočky JEDOVATÉ…

PS: definice „kde má kosti na nohou“ je kouzelná…nohy jsou přece kosti obalené svalstvem, takže kde to vlastně pelichá? .-)