zjentek

Až si zničíme ozonovou vrstvu a definitivně o ni přijdeme, tak na nás z vesmíru budou moci běžně útočit bacily?

Nejlepší odpověď
led

Keby len bacily. Jednou takou ozonovou dierou kedysi dávno doletel na Zem istý pirát ehmm… prepáčte, vesmírny vedec a výzkumník aliendrone. Cez ozonové diery na zemský povrch dopadajú nielen UFO ale aj UV lúče v takej miere, že sú nebezpečné súčasnému životu. Ale svätá Greta, keď sa vylieči, bude opäť rečniť za práva človeka bez ozonových dier.

Další odpovědi
dudu

Pokud se nepletu, pak už před léty byla přijata mezinárodní dohoda /Montrealský protokol/ o zastavení výroby freonů, tj. halogenových uhlovodíků, které výrazně poškodily ozonovou vrstvu. Měření ukazují, že se díra zaceluje a opět chrání zvířata i lidi před škodlivými účinky ultrafialového záření. Viry a bakterie možná na Zemi útočí s dopadajícími meteority. Jejich životnost je však i tak sporná, protože je ihned ničí naše pozemské „osazenstvo“. Každý z nás jich např. v sobě i na sobě nosíme cca 2 kilogramy.

Pepa25

Tak hloupá otázka asi není myšlena vážně, že ne?

dudu

Od tohoto autora se jedná o standard – na jednu smysluplnou otázku pět blábolů.

zjentek

A proč? Ozon ničí brebery, včetně momentálně covida. Bez ozon vrstvy mají brebery volný přístup také i z vesmíru, čili poškození ozon vrstvy = otevítání dveří další potenciální infekci. Co ty víš o hlouposti? Seš snad „něco jako“ psycholog?

zjentek

No dobrá, paní led, ale… co ty bacile?

Já jen, aby se k covidu brzy nepřidal ještě další koronabordel či podobný moribundus… Může být takový scénář v bobě oslabené ozon. vrstvy reálný? (;

led

„Keby len bacily.“ znamená, že oslabená ochranná vrstva umožňuje prenikať rôznej pliage z vesmíru, nielen bacilovej hrozbe. Ešte natoľko nepoznáme svoje najbližšie okolie Zeme, aby sme mohli vylúčiť aj bacile