Algola

Po dobrání plata antikoncepce Lunafem jsem neudělala 7denní pauzu. Musím teď dobrat celé plato?

Holky, vzhledem k tomu, že si sama momentálně nevím rady, obracím se na Vás. Ve středu jsem dobrala poslední pilulku z plata, měla nastat sedmidenní pauza, ale vzhledem k tomu, že se chystám do zahraničí, vzala jsem si následující den hned další pilulku z dalšího plata. Když jsem nad tím zpětně uvažovala, udělala jsem chybu, protože se mi posune další menstruace. K tomu dotazu, musím teď dobrat celé plato, nebo můžu přestat a po sedmidenní pauze si brát pokaždé pilulku navíc z jiného plata? Je tady i možnost toho, že bych s dalším platem začínala o den dříve, když jsem si vzala pilulku navíc a menstruace by mi místo neděle začínala v sobotu? Beru Lunafem. :)

Odpovědi
Kepler

Nejsem (díkybohu) holka, ale nějak dotazu nerozumím, Pokud jsi dobrala celou předepsanou dávku jak bylo lékařem určeno (což bývá jedno plato), tak se nic neděje. Jinak máš vše podrobně v příbalovém letáku:

pokud uplynulo méně než 12 hodin od doby, kdy jste měla tabletu užít, spolehlivost pilulky je zachována. Užijte tabletu, jakmile si chybu uvědomíte a následující tabletu užijte v obvyklou dobu.
pokud uplynulo více než 12 hodin od doby, kdy měla být tableta užita, spolehlivost pilulky může být snížena. Čím více po sobě následujících tablet jste vynechala, tím větší je riziko narušení antikoncepčního účinku. Zvlášť vysoké riziko otěhotnění je tehdy, pokud jste vynechala tabletu na začátku nebo na konci balení.

Zdroj: http://farmace­utika.info/lu­nafem

autacek

Taky nejsem holka, ale všechny informace najdeš v příbalovém letáku, včetně toho jak postupovat, když něco nedodržíš.

V neposlední řadě, v případě nejistoty pořád můžeš používat bariérovou antikoncepci.

z příbalové dokumentace:

Jestliže chcete oddálit krvácení
Pokud chcete oddálit krvácení, začněte užívat tablety z dalšího balení přípravku Lunafemihned po využívání stávajícího balení. V užívání můžete pokračovat jakkoliv dlouho si přejete, dokud nebude balení prázdné. Přejete-li si, aby krvácení začalo, pouze přerušte užívání. V průběhu užívání druhého balení se může objevit krvácení z vysazení nebo špinění.

Další balení pak začněte užívat po obvyklém sedmidenním intervalu.
Jestliže chcete změnit den, ve kterém začíná krvácení
Užíváte-li tablety přesně podle uvedených pokynů, budete krvácet přibližně ve stejné dny každé 4 týdny. Pokud chcete tyto dny změnit, pouze zkraťte (nikdy neprodlužujte) nejbližší interval bez užívání tablet. Například, pokud krvácení obvykle začíná v pátek, a vy si přejete, aby začínalo v úterý (o 3 dny dříve), musíte začít užívat z příštího balení o 3 dny dříve než
obvykle. Bude-li interval bez užívání tablet příliš krátký (například 3 dny a méně), může se stát, že v jeho průběhu nebudete krvácet vůbec. Může se však objevit špinění nebo intermenstruační krvácení během užívání následujícího balení.

Zdroj: https://www.ba­yer.cz/html/pdf­/Produkty/Luna­fem_Pi.pdf