Avatar uživatele
Registrovaný

Ahoj, mám dceru skoro 3 roky. A dvojčata 15 měsíců. Matka nezvládá výchovu všech. Je oho moc. To není divu.

Jsme v rozvodovém řízení. O starší dceru jsem se staral výhradně sám, matka nejevila zájem. V tuto chvíli ale nechce, abych dceru vychovával a dvojčata se střídala po 14-ti dnech na víkend. Stojí proti mě OSPOD i soudkyně. Ta nenechá ani prostor pro argumenty. Dcera říká, že jí matka bije, křičí atd. Je neustále odstrčená. Nikdy k matce nechce a pokud už jedem k matce, přestane mluvit a má obrovské záchvaty pláče a to je každých 14 dní co ji musím vracet. S matkou prostě být nechce. Nechci ji vystavovat takovému stresu, a ani já to nemohu zvládat do nekonečna, pokud dcera chce pomoct od táty, a já přitom nesmím vůbec nic udělat, jen ji "odstrčit, a nechat napospas". To ji asi moc do budoucna nepřidá. Co s tím udělat?. Pomůže někdo? Matka se dopustila i tresných činů, ty jsou už v šetření policie. Ví, že se mi může mstít nejvíce právě přes dceru. A já s tím bohužel zatím nemohl nic dělat.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Pokud máte pocit, že je soudkyně podjatá, máte možnost odvolání. Můžete také nechat soud přeložit do jiného okresu.
Návrh na změnu svěření dítěte do péče můžete podat i Vy. Zajděte si za advokátem a proberte s ním potřebné kroky, které bude třeba podniknout. Zřejmě bude dobré nechat vystavit psychologické posudky a doložit svědecky, jak pobyt u matky na dceru působí.
Možná by bylo rozumnější zkusit se domluvit po dobrém. I když se to zdá nemožné, může se to podařit. Pokud toho budete schopni, tak tím děti budou trpět rozhodně méně, než když o ně povedete soudní spory.
Pokud tato možnost skutečně nevyjde, tak potom nezbude než zkusit řešit situaci za pomoci advokáta. Sice se to určitě prodraží, ale na druhé straně Vám právní zastoupení zcela určitě pomůže.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Domoci svého se můžeš jen pomocí rozhodnutí soudu. Tady s tím asi nikdo nemůže nic dělat.


Avatar uživatele
Bronzový

zkuste se domluvit přes neutrálního prostředníka - mediátora. někdy pohled a přístup zvenčí pomůže
http://www.asociaceneuplnychro din.cz/…
http://www.amcr.cz/

jinak opravdu soudně


Avatar uživatele
Pokročilý

Nejdůležitější je to nevzdávat a bojovat dál! Pokud tomu dobře rozumím, tak právě probíhá úvodní opatrovnické řízení o svěření dětí do péče u obvodního soudu. To jste teprve na začátku, připravte se na to, že to bude dlouhý a vyčerpávající boj. Základem je mít výborného advokáta, ale všechno stejně musíte vybojovat vy sám. Důležité je, abyste byl schopen vše co uvádíte věrohodně doložit.Pokud máte důvodné podezření, že OSPOD není nestranný, požádejte o vyloučení konkrétní pracovnice a bude vám přidělena jiná. V případě soudkyně můžete podat námitku podjatosti, atd. Je složitá problematika, přesahující rámec běžných odpovědí. Prostudujte si důkladně specializované servery (viz, níže), tam se dozvíte jak postupovat.

http://www.stridavka.cz/
http://www.k213.cz/
http://www.unie-otcu.cz/
http://www.iustin.cz/

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2161
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 926
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 531
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 432
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.