Tomen

Můžu nahlásit učitele, že v tělesné výchově hrajeme nepovolené ragby a že nás „týrá“?

Ahoj, je mi 16 let a chodím na střední školu. Náš pak učitel na Tělocvik nás ,,týrá,, hrajeme rugby. Což je podle 1. přílohy vyhlášky číslo 391/2003 Sb. Nepovoleno. Jeden kluk si natrhl stehenní sval, druhý si skoro vyrazil 2 zuby tekla mu z pusy krev, a jeden dostal velkou ránu do nosu také mu tekla krev. Tato hra se hraje s chrániči, ale my žádný nemáme mohu ho nahlásit ? Úraz nenahlásil řediteli a poslal 2 žáky trolejbusem s tím co si natrhl sval do nemocnice bez jeho dozoru. Podotýkám tento člověk nemohl chodit a omdlývat bolestmi. Můžu ho nahlásit ??? děkuji..

Nejlepší odpověď
Hans51

Nenápadně mu to naznačit.

Jako vážně? Vyhláška č. 391/2003 Sb. se ale věnuje podrobnostem o označování, měření a klasifikaci dříví. Nehledě na to, že byla dávno zrušena (vyhláškou č. 400/2008 Sb.). Asi máte špatné zdroje legislativních informací 😁

Označuji odpověď nenápadně mu to naznačit, pokud nesouhlasíte, máte na to právo, ale rozhodně se neodvolávejte na zmíněnou vyhlášku 😉

Plus si stěžujte na učitele/učitelku českého jazyka. OmdlÝvání je mor 😁

Další odpovědi
UltraFan

Nenápadně mu to naznačit.

Zkuste mu říci, že vás ragby nebaví, že je na vás moc tvrdé. Nemůže vás nutit do ničeho, co nikoho nebaví a jsou z toho takovéhle následky 🙂 Navíc pochybuji že za to dostáváte známky, není to ve vzdělávacím programu.

Ale nechávat jezdit žáky samotné trolejbusem by neměl, celkem dost riskuje 😉

Ale zatím bych to nikomu „nepráskal“ 🙂

sesednizkola

Nenahlásit

Vazne je ti 16? To si neumite prosadit svoji? Vubec si to co pises neumim predstavit, v 16 ti uz sme chodili na pivo a umeli jsme rict co si o cem myslime, rozhodne by tenkrat nikoho nenapadlo nikam neco hlasit .. Prej zakazany :D uvedom si, ze ses skoro dospelej clovek na vlastnich nohach a zacni se podle toho chovat.. Tohle je chovani 10 leteho ditete co si jeste neumi samo poradit.

anonym

Nenápadně mu to naznačit.

už vidím, jak poseroutkové na základce hrajou ragby mezi sebou. takhle společně zmlátit jednotlivce, to by šlo, ale jeden na jednoho ve společné hře? 😁
kdybych Tě v mé osmičce trefil při vybíjené, kterou jsme hráli docela často,do hlavy, tak by jsi si raději dal ragby

palmal

Nenápadně mu to naznačit.

To, že vás někdo nutí hrát ragby ještě neznamená, že se máte navzájem pozabíjet, ne?
I ragby se dají hrát rekreačně, aniž by se někdo zmrzačil.
A pokud se vám ragby skutečně nelíbí a váš učitel rozumí jazyku vašeho kmene, nevidím důvod, proč mu to normálně neříct. Myslím NORMÁLNĚ. Ne jako trotli (soudím dle rozhovorů, které mám od Tvých vrstevníků naposlouchané).

Přeju hodně štěstí.

A hlavně přestaň používat výraz, že vás „týrá“. Týráte se sami. Svým přístupem ke hře.

Drap

Nahlásit

Určitě to nahlas. Nejlépe na nádraží na lampárně. Celý tvůj příspěvek mi připadá při nejmenším zvláštní.

Kura

Nahlásit

JuPri

Nenápadně mu to naznačit.

ReSet00

Nenápadně mu to naznačit.

Klaproth

Nenahlásit

My jsme na základce hráli vybíjenou a krev tekla skoro při každém zápase.

Tomen

Jsem Dyslektik, ale díky. Si velmi milí Hans51. :) Nemůžu za to že jsem dys.