Ahoj!Bydlí někdo z Vás v nově postavené ROUBENCE?Jak jste spokojeni?Uvítám všechny pro a proti!Díky K.

Potřebuji informace o bydlení v nové roubence,šířky obvodových stěn,topení,Děkuji.

Odpovědi
michael69

U nás v okolí jsou také tu a tam nové roubenky.Vypadají půvabně a hlavně se hodí do CHKO.Jedné paní jsem na takové stavbě,ještě když jsem měl firmu, natíral štít a šambrány (ozdobné okraje oken). Ta jí měla jako chalupu a říkala,že když přijedou v zimě,tak jakmile zatopí tak je tam po chvilce teplo,přestože tam třeba měsíc nebyli.Takže termoizolace je asi větší než ve zděném domě.Připravte se však na to,že to dřevo bude sesychat a to je velice znát.Celá roubenka bude postupně sedat.Je to takové přírodnější bydlení a pokud vám nebude vadit to,že dřevo pracuje,tak je to asi OK.Také jsem slyšel,že je problém sehnat kvalitní českou firmu,která by jí postavila.Nebylo by od věci navštívit rodinu,která už nějaký ten rok v nové roubence bydlí a poptat se přímo.

venkovan

Mám pocit, že te´d někdy bude v praze výstava dřevených staveb. takže navštívit firmu, a získat kontakty na lidi, kteří mají již postaveno. někteří lidi jsou ochotni aby firma na ně dala odkaz.

cukrar

Anonyme, nikod v ČR nevyrobí roubenku, aby dosáhla spodní hranice nízkoenergetického domu. Nelze již vůbec postavit pasiv z roubenky.
Tento týden je v Praze výstava právě na dřevostavby.....