Ovic Kralo

Když dám 1krát příhoz a víc už ne a někdo dá víc, jeho nabidka vyhrává?

A ešte sa chcem opýtať…

Odpovědi
Edison

Vyšší bere. O tom je aukce.

A příště… k doplnění slouží EDITACE původní otázky. Doporučuji přečíst si pravidla těhle stránek.

Tw!st

Ano, logicky. Jak jinak by aukce mohla fungovat?

klumprt

Když někdo prodává něco v aukci, tak je veden úmyslem dostat za draženou věc, co nejvíc peněz. To znamená, že ji prodá tomu, kdo nabídne nejvíc. Takový dražitel, který prodá věc tomu, kdo dal druhou nejmenší nabídku, by se choval nerozumně.

A ještě bych k tomu dodal…

Dochy

Ano.
Pak ještě bacha na takové ty „jako aukce“, kde tohle platí stejně, ale každý přihazující svou nabídku skutečně zaplatí i když nakonec třeba nevyhraje. Nejsem si jist, zda tenhle způsob dražby je ještě legální, ale nějaký čas na to byli reklamy.