Jan Palacký

Zvládnu střední školu?

Dobrý den, jsem v osmé třídě, střední škola už mě čeká, chtěl bych se zeptat zda se udržím například na obchodní akademii obor veřejnostátní činnost. Po studiu sš bych chtěl pokračovat právnickou fakultou. Pololetní vysvědčení mě čeká, známky budou nejspíše matematika 3 (kvůli geometrii) český jazyk 2 nebo 3 angličtina 3 a ostatní předměty jedničky a dvojky. Mám šanci na obchodní akademii, popř. bych byl rád za odpověďi, někdo kdo s tím má zkušenost? Předem děkuji.

Už jste se jedno na školuu ptal. Musíte opravdu vyřešit sám. vše záleží jen a jen na vás.

Https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jakou-stredni-skolu-bych-si-mel-vybrat

Nejlepší odpověď
da ny

Tato SŠ Vás dostatečně nepřipraví k přijímacímu řízení na právnickou fakultu.
Budete se muset nadřít nad rámec studia gymnázia k přijímačkám sám.
Výsledky na ZŠ jsou spíše slabší.
Na SŠ budete muset hodně přidat, pokud chcete jít na VŠ. uvedeného směru.
Hodně štěstí!

Další odpovědi
Malvína

To musíš vědět ty sám, zda si na to věříš. My tady z křišťálové koule opravdu nevěštíme.
Ale někdo, kdo je schopen napsat “odpověďi”…

annas

Pokud se na školu dostanete, záleží jen na vás, zda ji zvládnete.

K přijetí na SŠ se započítává průměr z vysvědčení z 8. třídy a 1. pololetí z 9. třídy. Přidávají či odpočítávají se zpravidla body za známky CJL, MAT., dále za různé celostátní soutěže rovněž můžete získat body.

Dále je třeba, abyste složil úspěšně přijímací testy, ty se pro přijetí započítávají 60 %.

Záleží samozřejmě na tom, kolik žáků a s jakým prospěchem se bude na školu hlásit.

Pro zajímavost se zkuste podívat, jak se body počítají.

https://www.ssps­.cz/candidate/calc

--
Pokud uvažujete jít po maturita na práva, gymnázium vás lépe připraví k přijímacím zkouškám. Samozřejmě i z OA máte samozřejmě možnost jít na VŠ, ale budete si muset doplnit vědomosti z předmětů, které se na OA neučí nebo učí jen v menším rozsahu.

Rokio

Já ti nevím. Já jsem měl na základní škole vždy vyznamenání a na konci devítky jsem měl samé, a to jsem si na obchodní školu moc nevěřil. Nakonec jsem ji ale z obtížemi udělal.

Pokud půjdeš na SŠ, tak se budeš muset systematicky a pravidelně učit. Žádné lážo plážo to nebude.