nikoleta

Zůstávám studentem pokud školu studuji individuálně a nastupuji do práce?

Studuji posledním rokem VoŠ, mám potvrzen individuální plán a nastupuji do práce na poloviční úvazek. Jsem stále student?

Odpovědi
Michal Kole

Mám pocit, že pokud se nejedná o DENNÍ studium, tak status studenta nemáš, ale jistý si nejsem.

Zákon je ze staré doby, kdy se muselo studovat ve škole a individuály a online výuka neexistovala.

jpau

Pokud studuješ prezenčně, tak jsi student (bez ohledu na studijní plán), studuješ-li distančně (dálkově) pak student nejsi.

zzzzz

Studentem v jakém smyslu?
Pokud jde třeba o slevu na jízdném, tak záleží na škole jaké potvrzení ti vydá. Pokut ti výuka přesáhne 50% běžného studijního plánu tak studentem jsi. Nesmí ti být víc než 26let. Dohodni se na škole, většinou s potvrzením vyjdou vstříc.