Sarrow

Ztratila se vám někdy peněženka? :(

Mám na mysli s doklady (občanka, městská karta, karta VZP), pokud ano měli jste nějaké problémy? :(

Nejlepší odpověď
annas

Ano. Budova školy se zamykala, takže návštěvníci museli zazvonit, aby se dostali dovnitř. Jednou přišli dva muži pro nějaké formuláře, ale z budovy neodešli, jak se zjistilo dodatečně.

Protože probíhalo vyučování, nikde nikdo, začali šmejdili po budově. Kabinety se nezamykaly, místo kliky byly koule.. Muži byli zřejmě s provozem obeznámeni, takže věděli, že 45 minut je relativní klid. Zřejmě se schovali v sklepě, občas vykoukli a sledovali, zda někdo z kabinetu odchází.

Vloupali se do ředitelny, řediteli i sekretářce odcizili všechny doklady i peněženku. Mně a kolegyni z vedeljší místnosti jen peněženky, vybrali z nich peníze a na chodbě hodili do koše.

Ukradené věci se nenašly. Když se dotyční se ztrátou smířili, čekalo je to horší, vyřizování nových dokladů, blokování atd. Samozřejmě že krádeže se nahlásily na PČR.
Doplňuji:
Samozřejmě peníze vybrali a odhodili peněženky.

Jednou jsem svou blbostí přišla o peníze (nepamatuji sivýši obnosu), o stravenky na obědy na další měsíc i peněženku. V restauraci jsem zaplatila, šla na WC. Když jsem pak vylezla na ulici, všimla si, že mám otevřenou kabelku. Podívala se do ní, peněženka pryč. Vrátila se, ptala se, nikde nic. Stalo se to během 5 – 10 minut. Zavinila jsem si to svou nepozorností, určitě peněženka zůstala na WC, stále si uvědomuji, že mně kabelka spadla, obrátila se, sbírala jsem další drobnosti, peněženka zřejmě někam zapadla, že jsem ji neviděla… následující návštěvník zajásal …

Další odpovědi
anonym

Ano ztratila, ale dobře to dopadlo.Nosím peněženku s veškerými doklady, brýlemi a pod. v takové příruční taštičce.Byl jsem na návštěvě u rodičů a při odjíždění za dalším příbuznými jsem taštičku položil na střechu auta a odjel jsem.ANI U DALŠÍCH PŘÍBUZNÝCH JSEM NEPŘIŠEL NA TO, ŽE JI NEMÁM.Po příjezdu zpět k rodičům mě otec taštičku předal s tím, že jsem ji ztratil někde na silnici, ale naštěstí ji našel jeden z mých kamarádů z dětsví a tudíž podle dokladů věděl kdo jsem a kam ji má odnést.
Šel jsem mu poděkovat a tam jsme se pěkně zmazali.Od té doby při nasedání do auta kontroluji jestli mám taštičku v autě a v přihrádce.

Drap

Kdysi dávno. Samozřejmě jisté prolémy byly. Musel jsem si vyřídit novou občanku. Nestalo se však nic nepřekonatelného.

iceT

Ano,jednou v taxíku jsem si asi špatně strčila peněženku zpátky do kabelky,a zůstala pravděpodobně v autě,ale když jsem mu volala ráno zpátky,tak říkal,že tam nic nenašel,ale taky moji peněženku mohl najít pasažér,co se vezl po mě.Takže smůla pro mě.

quentos

Ano, ještě za studií, měl to na svědomí klasický studentský bordel na privátě, Spolubydlič měl po podlaze roztahaných tolik věcí, že nějaká kapsička s doklady se mezi nimi ztratila dokonale. Nezvěstné byly skoro týden..
Doplňuji:
problémy z toho naštěstí za tu krátkou dobu nebyly

Matthew

Naštěstí se mi tohle ještě nestalo, naopak jsem tři peněženky už našel :) A hlavně jsem je řádně vrátil ;) Protože vím, jaké to musí být utrpení když se všechno jako řidičák, karta pojištěnce, občanka, atd. musí vyřizovat znova a znova …

zjentek

jednou v davu, přímo ze zapnuté kapsy ,) .Problém byl jen nutnost vystavit všechny doklady, jinak nic, protože původní se zablokovali

Funna

jo…a když jsme měla všechno vyřízené, vč. dokladů od auta, zjevil se nějaký mladík, který ji našel…

led

Ano a vtedy som zistila, že zázraky sa naozaj dejú.
Cestovala som medzimestkým autobusom z Bratislavy so Šamorína. Po krátkej ceste som vystúpila a po krátkom čase s hrôzou zistila paňaženka je preč. Vratila som sa späť na stanicu a čakala, až sa autobus vráti z Dunajskej Stredy (tj 25km tam a 25km späť). Keď prišiel, pýtala som sa šoféra, „nie, nevidel ju“… Ako som sa od neho otočila, zrazu vidím, že peňaženka sa na mňa usmieva z batožinovej poličky. Vypadla z tašky a viac než hodinu trpezlivo, aj s mojou výplatou, čakala na mňa. Nikto si ju nezobral. A to autobus nejazdil prázdny.
No, nebol to zázrak?

badisko

Ano ztratil jednou v autobuse nekdo ji nasel a odevzdal ridici ..pote mi dopravni podnik poslal dopis ze se nasla moje penezenka s doklady a kde si ji mam vyzvednout …penize byly fuc …ale i tak jsem vdecny nalezci ze odevzdal doklady odpadlo mi dlouhe vyrizovani …

oskar

Ano,jednou jsem peněženku ztratil,na štěstí mi byla vrácena,ale bez peněz,bylo tam 2 400 kč a 50 euro.

Nerevarin

Ano. Jel jsem opilý taxíkem domů a buď jsem ji nechal v taxíku při placení, nebo mi vypadla při vystupování. Druhý den po práci jsem šel ihned na místní pobočku policie. Tam si poznamenali údaje kvůli možnému zneužití občanky a pak jsem musel normálně tam kde se vydávaj občanky, aby mi dali dočasnou náhradu a poté dali novou. Neměl jsem tam žádné peníze, jen občanku, tramvajenku, platební kartu a dál už nevím. Kartu jsem také druhý den nechal zablokovat. Zajímalo by mě, co se s tou peněženkou stalo. Kdopak jí asi našel a co s ní udělal. Volal jsem i do taxi služby která mě vezla, ale řekli že nic nenašli.

Michálek1245

No, ztratila. Dokonce dvakrát. A teda pokaždé tam byly „jenom“ doklady a bez debetní karty. Takže jsem si pak jen vyřídil novou občanku a řidičák. Ale jako problém to je. Pro mě to byla vždycky ale příležitost pro něco nového. Vždycky jsem si říkal, že se mi líbí peněženka Wild od https://www.pe­nezenky-ahal.cz/always-wild/ a tak jsem si aspoň koupil novou. :)

květák75

Mně se bohužel právě toto stalo zrovna pár měsíců zpět. Naštěstí jsem v peněžence neměla moc peněz, takže to mě tolik netrápí, ale co mě štve je to, že jsem přišla o občanku a hlavně o tu peněženku. Byla to totiž poměrně drahá dámská peněženka. Naštěstí už jsem si koupila jinou z https://www.f4y­.cz/damske-penezenky/ ale tamta mi pořád celkem chybí.

tyna.ryglova

Já jsem ztratila peněženku vloni. Byla to dost záhada, ale bohužel se nenašla. Moc peněz jsem tam neměla, ale zařizování nový občanky, řidičáku atd. bylo dost náročný. Od tý doby si dávám na peněženku velký pozor. Ale alespoň jsem měla příležitost ke koupi nové kožené peněženky https://www.spon­gr.cz/panske-kozene-penezenky/ , kterou si hlídám, jako oko v hlavě.

annas

Ano. Budova školy se zamykala, takže návštěvníci museli zazvonit, aby se dostali dovnitř. Jednou přišli dva muži pro nějaké formuláře, ale z budovy neodešli, jak se zjistilo dodatečně.

Protože probíhalo vyučování, nikde nikdo, začali šmejdili po budově. Kabinety se nezamykaly, místo kliky byly koule.. Muži byli zřejmě s provozem obeznámeni, takže věděli, že 45 minut je relativní klid. Zřejmě se schovali v sklepě, občas vykoukli a sledovali, zda někdo z kabinetu odchází.

Vloupali se do ředitelny, řediteli i sekretářce odcizili všechny doklady i peněženku. Mně a kolegyni z vedeljší místnosti jen peněženky, vybrali z nich peníze a na chodbě hodili do koše.

Ukradené věci se nenašly. Když se dotyční se ztrátou smířili, čekalo je to horší, vyřizování nových dokladů, blokování atd. Samozřejmě že krádeže se nahlásily na PČR.