Co mě čeká za krádež?

Zdravím ukradl jsem v obchodě zboží v hodnotě 499 kč ale chytly mě a byla zavolaná policie dale mam čekat na nějaky doporučený dopis s kterým mám jít na další jejich oddělení má otázka zní : bude tento přestupek evidován do mého trestného rejstříku? nikdy jsem žádné problémy se zákonem neměl... jsem 18nactilety student střední školy Děkuji ,

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Bude to přestupek, který se bude řešit v přestupkovém řízení na OÚ nebo MÚ.
V arabských zemích se za to sekají prsty.

Další odpovědi:

Milý anonime123. Přes držku bys měl dostat v první řadě za češtinu. Následně pak za krádež. Pevně věřím, že se poučíš, trest Ti bude výstrahou, a do občanského života vstoupíš jako řádný člen společnosti. Budiž Ti útěchou, že rejstřík trestů budeš mít čistý. Hlavně už to nikdy nedělej. Je to hanba pro všechny okolo Tebe.

Stříbrný

V první řadě bych ti dal přes hubu v druhé maximálně dostaneš pokutu.Je to drobná krádež takže to je přestupek.

Bronzový

To je drsná otázka.
Vím pouze to, že se to bude řešit jako přestupek. Víc ti neporadím.

Tady máš přímo odkaz na Občanský zákoník:
http://business.center.cz/…

Podle mého názoru, pokud škoda nepřekročí určitý limit, bere se za "přestupek". Pokud ten limit překročí, je to už "trestný čin", se všemi důsledky, kterých se obáváš...

Přestupek + 2 z chování, či podmínečné vyloučení. Snad ti to zboží za to stálo ;-)

Bronzový

trestny cin by to byl nad 5tisic kc.takhle te nezavrou,ale uz to nedelej.

Diskuze k otázce

Pokročilý

meTTax

Dobrý den,

Mosoj odpověděl správně.
Pro ostatní doplním, že nezávisí pouze na tom, zda škoda je nikoli nepatrná( tedy nad 5000,- Kč), jsou zde i další aspekty, které rozhodují o tom, zda čin je trestný či je to jen přestupek.

To FreeSTONE - je dobré, že ste zmínil přímo zákon, ovšem trestní zákon od roku 2010 již neplatí a nahrazuje jej trestní zákoník, tudíž Váě příspěvek byl zcela nesprávný.

Zůstávám s pozdravem.

anonim123

s1066 : sám bych si přes ni dal ..
Tak tedy jestli to vše dobře chápu tak přestupek se nezapisuje do TR a budu tedy potrestán nějakou finanční hodnotnou částkou

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.