NL2

Jak postupovat při krádeži nového kola? Je dobré obvolat zastavárny?

Jak postupovat při krádeži nového kola, je dobré obvolat zastavárny?

Původní neotázka
Krádež kola

Odpovědi
anonym

Pokud ti jej zrovna ukradli, tak okamžitě obvolej zastavárny a dej jim popis kola a svoje číslo kam ti mají zavolat. Spoj se i s městskou policií. Není od věci mít fotku kola pro všechny případy, ale to lidi často nemají. Prohledej okolí krádeže a okolní bytovky, protože zloději často kolo schovávají u sklepa pod schody vedle výtahu, kde jej očesají a zkouší upravit, tak aby nebylo možno kolo již identifikovat. Pokud máš fotku kola nebo kuráž tak na někoho zazvoň a řekni, že máš podezření na kráděž a nech si od něj otevřít kolárnu a možná tak kolo najdeš. Je třeba jednat rychle.