Enife

Zrušení pracovního poměru zaměstnancem

Od 3.1.2011 jsem se zaevidoval na ÚP po ukončení PP na dobu určitou. 10.5.2011 jsem nastoupil do PP se zkušební dobou 3 měsíce. Evidenci na ÚP jsem ukončil ke dni nástupu do zaměstnání. Toto místo mi nebylo zprostředkováno ÚP, ale nalezl jsem si ho sám. Toto místo mi nevyhovuje a uvažuji o zrušení PP ve zkušební době bez udání důvodu (§ 66 Zákoníku práce). Mohu se opět zaevidovat na ÚP, bude mi vyplácena podpora v nezaměstnanosti , kterou jsem nevyčerpal za celou dobu nároku tj. 8 měsíců s ohledem na můj věk? Otázku jsem okopíroval z jiného fóra, protože jsem v podobné situaci a zajímala by mě odpověď za kterou předem děkuji.

Nejlepší odpověď
kapka

Uchazeč o zaměstnání, kterému v rozhodném období neuplynula celá podpůrčí doba a získal zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností dobu důchodového pojištění v délce kratší než 3 měsíce, má nárok na podporu v nezaměstnanosti po zbývající část podpůrčí doby.

Podpora v nezaměstnanosti činí:

  • v prvních dvou měsících podpůrčí doby 65 %, další 2 měsíce 50 % a po zbývající podpůrčí dobu 45 %,
  • 45 % po celou podpůrčí dobu, pokud uchazeč o zaměstnání před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání bez vážného důvodu ukončil poslední zaměstnání sám nebo dohodou se zaměstnavatelem (nevztahuje se na ukončení zamostatné výdělečné činnosti a na ukončení více zaměstnání ve stejný den, z nichž alespoň jedno bylo ukončeno z vážných důvodů).

Podle mne máte nárok na podporu v nezaměstnanosti ve výši 45% Vaší průměrné čisté mzdy z posledního zaměstnání. Ale myslím, že Vám nic nebrání informovat se přímo na ÚP.

Zdroj:http://portal­.mpsv.cz/sz/ob­cane/pravpov_uch