krftwrk

Zpev/samouk

Posledni dobou premyslim o tom, ze bych chtel zacit zpivat. Je mozne se naucit zpevu jako samouk ? Problem je v tom, ze kdyz zpivam, tak nevim jestli zpivam falesne nebo ne. Existuji nejake kurzy na internetu atd ?

Odpovědi
NikkiHeat

Evidentně sis odpověděl sám. Internet je určitě plný kurzů nebo lidových a uměleckých škol – státních i soukromých. Jinak je samozřejmě lepší učit se pod odborníkem protože jak říkáš sám sebe tak neslyšíš a zkušený odborník tě může vyvarovat spousty chyb a zlozvyků. Zpěv není jen o tonech ale i dýchání, používání hlasivek, nosu, a já nevím čeho ještě.

Kelt

Možné to je. Můžeš si pořídit i magnetofon, nebo diktafon a nahrávat se a pak se poslouchat, ale Tobě se to může líbit, nebo taky nemusí a odborník by to posoudil asi nestranně a řekl, zda to má cenu.