ondrejz

Zoxidovaný záporný pól autobaterie

Dobrý den, chtěl jsem preventivně po nějaké době připojit autobaterii na nabíječku a objevil jsem takto zoxidovaný mínusový pol, všude na něm je bílý prášek. Při vyndání baterie slyším a cítím jak se přelívá kapalina uvnitř, to jsem také nikdy nepozoroval. Mohl by mi někdo prosím poradit, co je špatně? Díky moc

Odpovědi
elkon

Pokud to není gelová baterie, tak je normální, že je uvnitř kapalina. Zoxidovaný kontakt je zřejmě špatně ošetřen. Rozebrat, vyčistit všechny plochy svorky i kontaktu, natřít vodivou vazelínou a dát zpět, pak dobře dotáhnout. Případně svorku vyměnit.
Pro připojování na nabíječku není nutné baterii odpojovat, ani vyjmout z auta.

paul1

To se stávalo u starších baterií celkem běžně. Kontakt je zapotřebí očisti až na holý kov, bývá na něm takový tenký škraloup. Potom uvedené ošetření vazelinou.