Filip84

Znáte pánský podvazky?

Je to to, co je dole na obrázku. Má to, pomalu, už dva sta roků. Připíná se to těsně pod koleno a drží to ponožky. Kdysi neměly ponožky pružný lem, dneska ho, sice, mají, ale – prý – moc nedrží: tak na to to je.

Pamatujete to někdo? Nebo používá to ještě někdo? 😃

http://www.xan­dy.cz/detail/pan­ske-podvazky.htm

Existují ještě jiné pánské podvazky, ale silně pochybuju, že to tu někdo bude znát (i když jsem u nás potkal chlapa v kiltu, kilt hose garters neměl).

Buďto jde o tradiční „stuhu“ – vázací, relativně nepružnou:

https://tartan­shop.com/produc­ts/garter-ties

nebo o podvazky s kilt flashes, které simulují tu „stuhu“:

https://tartan­shop.com/produc­ts/gents-tartan-flashes-medium-weight

Tohle mám já, ale mám to ušité z mnohem širšího pružného popruhu (5 cm) a zapínám to na suchý zip.

Nejlepší odpověď
da ny

Jistě.
Děda a táta je nosili na lýtkách u pracovních/zim­ních podkolenek.
Možná, nad kolenem, to už si úplně nepamatuji.
Děda to bral do holínek. Táta, jako strojvedoucí, do práce. Do pracovních
bot v zimě. Nosil i i spodky. Chodil daleko a na mašině tehdy ještě nebyla
kabina vyhřívaná. To, až když párovky vystřídaly elektrické lokomotivy.
Na dráze i na šachtě (povrchové doly).

Další odpovědi
Drap

Pamatuji si, když se to ještě občas používalo. Nosilo se to hlavně do holínek a do pracovních bot-

aliendrone

Znám to jen formou reklamy z první republiky, na vlastní jaka jsem to neviděl (nepamatuji).

zjentek

Znám. Proto vím, že to nebude to nic pro tebe. Ty budeš jednoznačně potřebovat dámský (to vím z prostých tvých textů).

Anebo se občas projdi, taky. Chůze, víš, je taková činnost, při které ti naroste lýtko a to zase je takový sval, pokud pojmu rozumíš a díky němu pak normálnímu chlapovi na haxnách držej i ponožky.

Nemáš zač, rád poradím, když vím víc!